Potravinářské barvivo

1 položek celkem
Zajímavé experimenty s ledem
392 Kč

Sada experimentů s ledem je ideální dárek pro každé dítě, které ráno experimentuje. Malý experimentátor atraktivní formou zjistí zajímavosti o vodě a ledu a užije si u toho...

Kód: DS72366882

Potravinářské barvivo


Miluji barvy a život bez potravinářského barviva je pro mě zkrátka nuda. Jsem kreativní člověk a velmi ráda tvořím a barviva jsou jedním z důležitých pomůcek, které denně používám. Myslím si, že když se řekne potravinářské barvivo, většina lidí si vzpomene na Velikonoce a barvení velikonočních vajíček. To ale není jediná možnost, jak lze potravinářské barvivo používat.

Skvělou práci odvádí při pečení. Jasně každý zvládne mramorovanou bábovku a vystačí si s kakaem. Proč si ale neupéct rovnou duhovou bábovku? Děti ji budou milovat! Takový cukrář se bez potravinářských barev také neobejde. Marcipánové postavičky na narozeninovém dortu, bez barev? A dnes velmi moderní tematické dorty? Dorty ve tvaru berušky, či auta by bez potravinářských barev ztratily význam. A pravdou je, že dnešní špičkoví cukráři si dokáží s využitím barev na dortech krásně vyhrát. Vytvářejí díky nim hotová umělecká díla.

Já osobně nejsem zrovna dobrá cukrářka, takže duhová bábovka je takový můj barevný strop v oblasti pečení. Kde si ale s barvami opravdu vyhraji je moje práce. Pracuji ve školce a tam je tolik možností, kde můžeme potravinářské barvy použít. Třeba v zimě jsme naplnili PET láhve vodou smíchanou s potravinářským barvivem, do víčka jsme udělali díru a šli jsme malovat do sněhu. Jasně, mohli jsme smíchat vodu s obyčejnou temperou, ale protože nechceme znečišťovat přírodu a ohrozit zvířátka, potravinářské barvivo bylo skvělou volbou. Úžasné využití jsem našla i při pokusech. Například jsme obarvili květiny, vyrobili barevný déšť, ukázali si výbuch sopky a jak z ní vytéká láva anebo jsme si vytvořili lávovou lampu. Největší úspěch mělo obarvování kostek cukru, které pak děti mohly ochutnat. A to vše s pomocí potravinářských barev. Potravinářské barvy jsou zkrátka skvělým pomocníkem, jak v kuchyni, tak při zábavě s dětmi. A do čeho se s nimi pustíte vy?

Pro Dudlu napsala: Karolína Rožnovská