Adventní věnec

1 položek celkem
Adventní věnec - Vánoce
649 Kč

Originální adventní svícen v trendy přírodním provedení. Barva šedá + bílá, zdobené visícími dekoracemi a glittrem, materiál dřevo + sklo. Vhodný na čajové svíčky.

Kód: DS53100006

Adventní věnce

Vánoce by měly být svátky klidu, míru, a především by měly být o tom, že se celá rodina sejdeme a užíváme si společně strávený čas. A jak vykouzlit dokonalou vánoční atmosféru? Stačí k tomu aspoň malinko. Už z dětství si pamatuju, že si mamka zakládala na vánoční výzdobě. Bez té se zkrátka žádné Vánoce neobešly. Nebylo to nic kýčovitého, prostě takový ten základ. A už od počátku adventního období nesměl na stole chybět adventní věnec. Krásně nazdobený, nejčastěji v kombinaci červené a zlaté barvy a svíčky symbolizující blížící se Štědrý večer, na který jsem se jako malá vždy neskutečně těšila.

Poté, co jsem se osamostatnila a vylétla z hnízda jsem nějakou přílišnou výzdobu neřešila, i když jsem Vánoce stále milovala. Chybět samozřejmě nesměl stromeček a nějaké to cukroví, ale tím to končilo. Nějak mě to prostě úplně nechytlo. Zlom nastal až s dětmi, kdy jsem se v myšlenkách mohla vrátit do svých dětských let. 

S dětmi získali Vánoce zase to správné kouzlo těšení, tepla rodinného krbu a společných setkání. A samozřejmě také radosti z dárečků. A i proto jsem se opět vrátila k vánoční výzdobě, především k adventnímu věnci, který od doby narození prvního dítěte nesmí na stole chybět. Není sice dokonalý, ale je náš a každý rok ho ozdobujeme společně s dětmi nějakou větvičkou, která náš domov krásně provoní.

Postupem času, kdy přibývá zapálených svíček na adventním věnci se naše děti víc a víc těší na Štědrý den a příchod Ježíška. A já se těším společně s nimi na to, jak budou mít rozzářená očka a radost ze svých splněných přání. A přitom vzpomínám na své dětství a na to, jak jsem jako malá trávila s mými rodiči Vánoce, sledovala za okny poletující sníh, chroupala cukroví u pohádek a naplno si užívala ten nejkrásnější čas v roce. Pro své děti se snažím zachovat všechny tradice, které se mi vryly do paměti tak, aby si i ony mohly užít Vánoce se vším všudy.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení