Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Dudlu.cz podporuje nadační fond Radost dětem

Jen málo věcí na světě dokáže prozářit i ty nejzamračenější dny – smečka štěňátek, rozkvetlé kvítky v betonové záplavě nebo třeba dětský smích. Vidět zářit štěstím ty nejnevinnější z nás dokáže být opravdovým lékem. A co když vám prozradíme, že i vy můžete někomu podat pomyslnou pomocnou ruku? Mezi námi jsou totiž lidé, kteří se rozhodli veškerý svůj volný čas věnovat ostatním a vy můžete díky nim dělat svět zase o něco hezčí. Seznamte se, prosím, s nadačním fondem „Radost dětem“. 

radost-detem-partneri-dudlu-blog

Radost dětem | Dudlu.cz | Dropshipping.cz | Shoptet.cz | Collabim.cz

Nadační fond Radost dětem 

Neziskovou organizaci založila v roce 2011 Kateřina Wich. Řekla si, že vezme věci do vlastních rukou a ukáže lidem, že pomáhat ostatním je jednodušší, než si vůbec kdy mysleli. Postupem času, jak úsměvy na dětských tvářích přibývaly, přidávali se ke Kateřině další a další. Dnes už na to dávno není sama.

Po jejím boku tak stojí třeba zakladatel webu MladýPodnikatel.cz a nejnovější člen 30 pod 30 časopisu Forbes, Jiří Rostecký, a moderátorka Tereza Tobiášová se zase stala patronkou celé organizace. Těch, co se rozhodli nezištně pomáhat, je samozřejmě mnohem víc – Radovan Ježovič, František Bučil, Eva Morávková

A když píšeme nezištně, nepřeháníme. Všichni na tomto projektu pracují zcela bez odměn, takže 100 % získaných financí věnují přesně tam, kde je skutečně třeba. Pojďme se ale podívat na ty, o které jde především. Na děti.

Proč právě Radost dětem?

Protože i my jsme ustaraní dospěláci, kteří si myslí, že je potřeba nezavírat oči a pomáhat tam, kde je třeba. Jsou totiž děti, které nemají své vlastní dospěláky a jsou odkázáni na institut dětských domovů. Pak jsou ty, které mají ty nejustaranější dospěláky – jde o děti dlouhodobě nemocné, handicapované nebo jinak znevýhodněné. Tihle malí hrdinové se totiž potřebují smát, a tak čerpat síly ke každodennímu boji.

Proto se nezisková organizace nezaměřuje pouze na klasickou finanční pomoc pokrývající základní životní potřeby a zdravotní pomůcky, ale jde ještě mnohem dál. Organizuje setkání s umělci, nejrůznější módní přehlídky, koncerty a také sbírky plné knížek, oblečení a hraček. Tedy všeho, čím by měli být každý chlapeček i holčička obklopeni, aby se mohli vesele smát a užívat si ten čas, než budou sami jednou ustaranými dospěláky. 

O co se tedy nadace snaží?

 • Financovat léčebné pomůcky
 • Přispívat na potřeby neproplácené pojišťovnami
 • Dovážet do dětských domovů oblečení, boty a hračky, učební pomůcky
 • Připravovat pro děti tábory a bezplatné návštěvy kulturních akcí
 • Usnadnit dětem léčbu a nelehký život
 • Pomáhat nejen nemocným, ale i jejich sourozencům a rodičům
 • Pořádat veřejné sbírky a podpůrné akce
 • Rozvíjet v dětech jejich talent
 • Organizovat rekreační pobyty


Zkrátka dělat děti co možná nejšťastnější a jejich život nejkrásnější. Zajímá vás třeba, co je to Strom radosti nebo Vánoční odpoledne? Vše se dozvíte na stránkách samotné neziskové organizace

A co víc – objevíte, kolik se toho pro ostatní dá dělat. Stejně jako celý tento projekt, tak i jejich stránky jsou plné inspirace a lásky.


hracky-pro-deti

A jak tedy mohu pomoci?

V podstatě, jak chcete. Děti se rozhodně zlobit nebudou, ať už:

 • přispějete rovnou na účet nadace 11557744/5500 a určíte, na co by peníze měly jít.
 • zakoupením konkrétních produktů na základě aktuální potřeby dětí
 • věnujete použité, ale zachovalé věci. Využít můžeme doslova cokoliv
 • umístíte někam pokladničku pro výběr finančních prostředků na dobročinné aktivity
 • budete aktivně sdílet, doporučovat, mluvit a šířit tuhle krásnou myšlenku
 • ... více najdete na Radost dětem - Jak nás můžete podpořit

Už jste u nás nakoupili? Tak už jste s pomocí vlastně dávno začali. Jak?
20 % ze zisku totiž každý rok věnujeme právě dětem z tohoto nadačního projektu. Pokud vás příběh Kateřiny a Radosti dětem zaujal, sledujte je na Facebooku, kam pravidelně přispívají a ukazují to, co je jejich cílem. Smích, štěstí a radost.

dudlu-radost-detem-nadace-facebook

Facebook Radost dětem: Příspěvky o nás 2019 | 2019 | 2020

S čím jsme už společně pomohli:

 1. 2020 - 17 000 Kč (Dudlu.cz: 10 000 Kč, Dropshipping.cz: 2 000 Kč, Collabim.cz: 5 000 Kč) - Vámi věnovaná částka bude použita na kompletní rekonstrukci volnočasového prostoru pro starší děti na oddělení onkologie ve FN Motol, které se nachází v 6. patře. Od architekta již máme hotové veškeré studie a výkresy, nyní čekáme na schválení od vedení nemocnice. Pak se ihned pustíme do práce. - Kateřina Wich

 2. 2021 - 24 000 Kč (Dudlu.cz: 20 000 Kč, Dropshipping.cz: 4 000 Kč) - Vámi věnovanou částku použijeme na speciální rehabilitace pro tříletého Ondráška, kterému byla diagnostikována dětská mozková obrna. Tyto rehabilitace jsou pro další vývoj nemoci velice důležité, ale také finančně náročné a pojišťovny proplácí jen zlomek.

  Pro rodiny, kde většinou vydělává jen jeden rodič, protože druhý se nepřetržitě stará o nemocné dítě, jsou téměř nedostupné a bez pomoci od nadačního fondu by je nemohli dětem dopřát. Opravdu moc vám za tyto rodiny děkuji. - Kateřina Wich

 3. 2022 - 30 000 Kč (Dudlu.cz: 30 000 Kč) - Jak moc děkuji za vaší podporu ani nedokáži popsat. Velice si vážím každé koruny, kterou nám zašlete a tím i důvěry, kterou nám projevujete. Již jedenáctý rok naší činnosti všichni v nadačním fondu Radost dětem pracujeme bez nároku na honorář, bez nákladů za pronájmy prostor, telefony a pohonné hmoty. To znamená, že 100% všech darů je použito pouze na pomoc a projekty pro děti, které mají těžký start do života.

  Děkuji, že se jim ho s námi snažíte usnadnit a že jste nám zachovali přízeň. Váš letošní dar bude použit na zařízení volnočasových prostor mimo nemocnici Motol, kde budou odborníci (psychologové, terapeuti...) pracovat s dětmi, které si prošly náročnou léčbou, na rekonvalescenci, aniž by se musely vracet do prostředí nemocnice, na kterou nemají hezké vzpomínky a mohly se tak plně uvolnit a lépe spolupracovat. Ještě jednou za všechny DĚKUJI. - Kateřina Wich

 4. 2023 - 40 000 Kč (Dudlu.cz: 40 000 Kč) - Jste úžasní!!! Moc děkujeme!!! Díky vám a vašemu zlatému srdci může 1 dítě s dětskou mozkovou obrnou absolvovat tolik potřebné neurorehabilitace. Děkujeme za vás, za úžasnou spolupráci a podporu, které si neskutečně vážíme a děkujeme i za rodinu takto nemocného dítěte. - Kateřina Wich

 5. 2024 - 39 000 Kč (Dudlu.cz: 39 000 Kč) - Váš letošní dar bude použit na pomoc šestileté Kačence, která podstoupí od 19. 2. do 15. 3. 2024 intenzivní terapie (3 hodiny denně) v hodnotě 72.000,- Kč. Kačenka se narodila ve 27. tt. s porodní váhou 990 g. Po dvouměsíčním strávení na neonatologii se rodiče radovali, že vše dopadlo dobře, a že Kačenka všechno časem dožene.

  V roce jí bohužel byla diagnostikovaná DMO diparetická forrna. V tu chvíli se rodině změnil celý život, ale neustrnula. I přes veškerá úskalí pokračuje dál. Kačenka každý den cvičí Vojtovu metodu 4 x denně, několikrát do týdne jezdí na hipoterapii. Svalové napětí uvolňuje masážemi, perličkou a dalším cvičením ve formě Bobath se speciálními pomůckami.

  Od roku 2018 jezdí 2 x ročně do lázeňských zařízení, od roku 2020 na intenzivní neurorehabilitační pobyty, což Kačence velmi pomohlo v dalším vývoji. Začala se stavět o nábytek a obcházet. Její zdravotní stav se zlepšuje, ale velmi pomalu. Je závislý na všech výše uvedených terapiích.

  Kačenka ve svých 6 letech sama nechodí a vyžaduje nepřetržitou péči druhé osoby. V roce 2024 by chtěla na doporučení lékařů pokračovat ve výše uvedených intenzivních rehabilitacích, na které váš dar přispěje, tak aby se její zdravotní stav co nejvíce přiblížil zdravým dětem a Kačenka se tak mohla začlenit do kolektivu dětí v rámci základní školy.

  Vše je finančně velmi náročné, ale pro Kačenku nezbytné v dalším posunu k vysněné a dlouho očekávané chůzi a kroku k samostatnosti. Bohužel zdravotní pojišťovna nepřispívá na výše uvedené neurorehabilitačnf pobyty, a proto je rodina odkázána na pomoc třetích. 
  DĚKUJI, že i díky vám, bude moct Kačenka léčbu podstoupit. - Kateřina Wich

 SPOLEČNĚ JSME VYBRALI:

150 000 Kč

 Děkujeme všem partnerům, zákazníkům a přátelům za podporu a projevenou důvěru!

Pro Dudlu.cz sepsali: Radka Mácová & Tomáš Zahálka

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: