UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Magnety a magnetky pro děti

Chcete, aby vaše dítě pochopilo magnetismus a přemýšlíte kde koupit magnety? Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku. Mimo magnetků naše zákazníky zajímají: magnetické tabulemagnetické rybičkymagnetické hračky.

E-shop - prodej magnetů a magnetických výrobků

Magnety na lednici jsou dekorací, bez které by to v kuchyni prostě nešlo a máme je doma téměř všichni. Různá pestrobarevná provedení a kombinace magnetů povyšují tyto obyčejné spotřebiče na umělecké dílo. A v neposlední řadě jsou úžasně praktické – jde o nejlepší pomocníky k připínání vzkazů, pohlednic a receptů. Kdo by se psal se zprávami přes mobil, když můžete připnout ručně psaný lístek nějakým skvělým magnetem jako za starých časů?

U nás doma jsou magnetky nesmírně oblíbené. Někdo od malička sbírá na cestách turistické známky, samolepky nebo jiné suvenýry. Já si odjakživa z dovolených vozím domů magnety. A protože cestuji opravdu ráda, dovedete si asi představit, jak to v naší kuchyni vypadá – lednička brzy nebude vidět.

Nevadí, z každé cesty musí být vždy originální upomínka. Velmi ráda se na svoji sbírku dívám a vzpomínám. Nejbizardnější magnet, který jsem si kdy koupila, je nepochybně ten z Kostnice – obrovská lebka, která se na lednici skvěle vyjímá. Nesmí chybět ani magnet ve tvaru prasátka, který mi má připomenout, ať do té lednice pořád dokola nechodím. Kromě cestovních magnetů jsme v poslední době začali pořizovat také zvířátka.

Jsou to malí plyšáci s magnetem uvnitř tělíčka, které si hrozně zamiloval můj synek. Jeho oblíbená hra je přemisťovat je různě po lednici a dávat dohromady rozdílná společenství. Zvířátka zkouší připínat po celém domě a velmi se diví, proč to nikde jinde nechce držet. Nejvíce si zamiloval ledního medvěda, který s ním momentálně musí chodit i spinkat.

Pamatuji si, že já jsem jako malá měla magnetky ve tvaru písmenek abecedy, což byla mimo jiné i šikovná učební pomůcka. Syn očividně zdědil nadšení pro magnetky po mě a vzhledem k jeho vášni mě do budoucna nákup magnetické tabule asi nemine. Už se těším, až na ní spolu budeme vybírat nějaké originální kousky.

Co je magnet? 

Slovo magnetismus pochází z řeckého magnétis, což znamená magnetický (podle krajiny Magnésía v Thesálii v severovýchodním Řecku, kde byla naleziště rud s přírodním magnetismem). Magnetické hračky učí přirozeně děti základním zákonům fyziky, přitažlivosti a elektrotechnice, protože snáze později pochopí jak magnet působí na jednotlivé feromagnetické materiály (železo, nikl, kobalt a slitiny), proč kompas ukazuje na sever (severní a jižní pól) a koneckonců i jak fungují pevné disky a digitální zápis v IT. Zároveň jsou magnetky i nekonečným zdrojem zábavy, které nesmí chybět na žádné lednici.

Věděli jste, že:

 • v křížovkách je jednotka magnetické indukce na pět písmen GAUSS / TESLA
 • v křížovkách je jednotka intenzity magnetického pole OE / OERSTED
 • v křížovkách je magnetická síla zastarale na pět písmen DRALO
 • v křížovkách je magnetická jehla zastarale na šest písmen DRALKA
 • aktivita lovení peněz a cenností pomocí magnetu se nazývá magnet fishing a využívá se na to teleskopický magnet
 • z fyziky známe výraz magnetická indukce, která vyjadřuje sílu magnetického pole na vodič s proudem
 • všechny naše magnety posíláme i přes zásilkový obchod Zásilkovna, Balíkovna a ParcelShop
 • břemenové magnet jsou speciální feromagnetické magnety určené pro zvedání předmětů
 • zlato není magnetické a feromagnety ho tedy nepřitahují
 • magnetická bouře se v případě Země nazývá geomagnetická bouře, je narušení magnetického pole planety silným proudem nabitých částic unikajících vysokou rychlostí z hvězdy, v našem případě ze Slunce.
 • v autě využíváme magnetické clony na auto, magnetický kryt předního skla, magnetická reklama na auto, magnet na telefon do auta, magnety na auto
 • nejlepší poměr fyzikálních vlastností a ceny mají tzv. neodymové magnety, jenž jsou kombinací neodymu, železa, boru a patří mezi permanentní magnety 
 • feritové magnety jsou odolné vůči korozi a používají v kancelářích a na magnetické tabule
 • pojmem magnetická deklinace se v zeměpise označuje úhlový rozdíl mezi směry k zeměpisnému a magnetickému severnímu pólu Země.
 • magnetické pole lze pozorovat kolem elektrických vodičů, kde je zdrojem pole volný elektrický proud, ale také kolem tzv. permanentních magnetů, kde jsou zdrojem pole vázané elektrické proudy
 • magneto je generátor elektřiny, který využívá otáčivého pohybu permanentních magnetů k výrobě střídavého proudu a řadí se mezi alternátory. Zároveň je to hlavní postava ze světa Marvel Comics, kterou ve filmech X-Men ztvárnil Ian McKellen, jenž umí ovládat silou mysli vše obsahující i stopové množství kovu.
 • v kosmetice jsou magnety využívané na magnetické řasy, magnet na mýdlo, magnetické laky a magnetické oční linky
 • v gastronomii jsou magnety využívané na magnetické kořenky, magnetické lišty na nože a magnetické misky,
 • hračkářství jsou magnety využívané na magnetické hračky typu magnetické kuličky od NeoCube, magnetické šachy, magnetické stavebnicemagnetická tabulemagnetická mapa světa, magnetická nástěnka, magnetické rybičkymagnetické člověče nezlob semagnetická písmenamagnetická knížka, magnetické piškvorky, magnetické panenky, samolepící magnety, magnetické hry, magnetické labyrinty a na magnetické puzzle
 • v lékařství jsou magnety využívané na magnetické korektory zad, léčivé magnetické náramky, magnety na kolena, magnetickou rezonanci, magnetické pásky, magnetický obvaz, magnetický rotoped, léčivé magnety, magnetické prstýnky na hubnutí, magnetické ortézy, magnetický pás na záda, rehabilitační magnety, magnetické brýle, magnetické vložky do bot a magnetická terapie
 • V domácnosti využíváme magnety na dveře, magnetickou síť do dveří, magnetická vrtačka, magnetický filtr k topení, magnetický čistič oken, magnetický papír, magnetická síť proti hmyzu, magnetická stěrka na okna, magnetická vodováha, magnety na vodovodní trubky, magnetický spínač, magnetická tapeta, magnetické pero, magnetický nástavec na bity, magnetický stojánek, magnetický usb nabíjecí kabel, magnetické háčky, nábytkové magnety, magnetický generátor, magnetické zapínání, magnetická podložka, magnety na svařování, magnetický zámek, magnetické náušnice, magnetický lak na nehty, magnetické desky, magnetický maják, magnetický nátěr, magnetické separátory, magnetický úhloměr, magnetický nákrčníky, magnetické brusky, magnetické smetáky, magnetické kalendáře, magnetická barva, magnetické úhelníky, magnetické spony na závěsy a magnetický diář, magnetická fólie, magnetická tužka, magnetický teploměr, magnetické nabíječky, magnetický motor a magnety na závěsy

Pro Dudlu sepsala: Karolína Tomášková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem magnetek na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás magnetky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky