UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětské vaničky

Dětské vaničky na koupání

Příchod děťátka na svět je velkou událostí. Kromě radosti přináší i hromadu starostí, je totiž třeba vyřídit spoustu záležitostí, a především dát dohromady výbavičku pro miminko. Vedle oblečení a plenek je třeba myslet také na to, že miminko musí mít kde spát, v čem se vozit nebo v čem se mýt. Možností, jak děťátko koupat, je několik. Někteří rodiče si vystačí s umyvadlem či vanou, jiní nedají dopustit na vaničky a ti, kteří rádi zkoušejí moderní alternativy, si vyberou koupací kbelík. Vůbec nejoblíbenější a nejrozšířenější jsou asi dětské vaničky. Koupání v nich je zkrátka pohodlné.

Pokud se rozhodujete pro vaničku, musíte popřemýšlet o jejich vlastnostech. Jednou z nich je to, zda je vanička anatomicky tvarovaná. Vanička s tvarováním se hodí pro úplně nejmenší miminka. Jednak novopečeným rodičům koupání značně usnadní, jednak dodá miminku pocit bezpečí. Vanička s rovným dnem je pro něho totiž příliš velká, mohlo by se v ní cítit nepříjemně. Pro starší děti je vanička bez tvarování lepší, s děťátkem se takto snadněji manipuluje.

Pro vyšší bezpečnost během koupání vybírejte vaničku s protiskluzovou úpravou dna. Některé vaničky jsou vybaveny dokonce výpustí a teploměrem, což jsou opravdu šikovní pomocníci. Nejedná se ovšem o něco nepostradatelného, takže na tyto vlastnosti vůbec nemusíte brát zřetel. Nakonec hraje ve výběru vaničky roli její barva, eventuálně vzor či obrázek. Výrobci si s designem hrají. Zda zvolíte veselou vaničku s obrázky nebo sáhnete raději po kousku, který vám bude ladit s koupelnou, je jen na vás. Vaše miminko potřebuje především lásku a starostlivou péči, na ničem dalším mu (tolik) nezáleží. Zda ho vykoupete v růžové vaničce se srdíčky nebo v nenápadně šedé, řešit určitě nebude.

Pro Dudlu sepsala maminka: Karolína Klosová

Víte, že nákupem vaničky pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud vás vana pro děti u nás nezaujala, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.