UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Zatloukačky

5 položek celkem
Obrázek
768 Kč

Věk: 36 m+, rozměry: 28 x 29 x 6 cm

Kód: 43215001
Obrázek
425 Kč

Věk: 12 m+, rozměry: 18 x 9 cm

Kód: 51935001
Obrázek
569 Kč

Věk: +3, rozměr: 24x17x1 cm, Small foot

Kód: 36353201
Obrázek
692 Kč

Věk: +1, Barva: bílá/přírodní

Kód: 93901801
Obrázek
569 Kč

Věk: +3, rozměr: 24x17x1 cm, Small foot

Kód: 36353101

Zatloukačka

Byla to právě tato hračka, zatloukačka, která mě a mé dva syny provázela téměř 5 let. Dodnes si pamatuju těch několik plastových barevných kolíčků, vložených v dřevěném podstavci, které se zatloukaly taktéž dřevěnou paličkou. I když se hračka, jak už to tak bývá, ztratila na měsíc či dva z dohledu, pokaždé se nakonec zase objevila v dětských ručkách.

Dokonce jsem si mohla v klidu navařit, když děti trpělivě bouchali do jednoho kolíčku za druhým tak, aby se vždy ukázal na druhé straně desky. Následovala otočka a jelo se znovu. Když si tak zpětně přehrávám všechny vzpomínky, je neuvěřitelné, jak už v prvních několika letech dítě předvádí své budoucí talenty. Starší syn je manuálně zručnější a zatloukačky bral jako zodpovědnou přípravu na současnost. Vždy je pečlivě seřadil podle barev a zatloukal v daném pořadí. Často se snažil dostat kolíček na druhou stranu jediným klepnutím. Nyní tátovi pomáhá při stavbě i stolaření, zkušenosti nezapře.

Mladší syn zase projevuje kreativitu, kde může. Barevné kolíčky tedy představovaly vše, od autíček po klíče. Občas to byly suroviny k dětskému vaření, jindy je zase nosil v kapsičce a každému na potkání vyjmenovával, jaké barvy už umí. Zatloukačky nám také pomáhaly naši mladší ratolest rozmluvit. Řeč dítěte je totiž velmi úzce provázána s motorickými funkcemi. Manuální činnost, jakou je právě zatloukání kolíčků, při které si dítě navíc povídá, velmi přispívá k rozvoji řeči. A tak jsme barevné kolíčky nejen zatloukali paličkou.

Také jsme je řadili vedle sebe a ke každému přijíždělo autíčko příslušné barvy. Následovala ta správná pastelka, a nakonec se jako vojáci řadili figurky ze hry „Člověče, nezlob se“. Tato hračka má navíc velmi účinnou terapeutickou funkci. Často se děti zlobí, vztekají a mají tendenci vybít si emoce házením věcí. Případně boucháním do rodičů či sourozenců. Dobře nasměrovaná energie do zatloukačky vám ušetří nejednu nepříjemnost a dítě učí, jak se uvolnit konstruktivním způsobem, u kterého nikomu neublíží.

Pro Dudlu napsala: Martina Velecká

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem zatloukačky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás zatloukačku nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

chrastitka-kousatka-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky