UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Závěsné hračky pro miminka

Závěsné hračky pro miminka

Závěsné hračky pro miminka jsou nezbytnou výbavou každé maminky a jejího miminka. Závěsné hračky jsou využitelné k pověšení na kočárek, autosedačku nebo na hrazdičku. Zejména při delších cestách přijdou závěsné hračky vhod, aby se miminko zabavilo a neplakalo. Závěsné hračky se vyrábějí v neutrální verzi, ale také přímo pro holčičky nebo chlapečky. Na výběr jsou nejrůznější materiálová a funkční provedení. Je vhodné dávat pozor na to, aby hračka byla vyrobena z kvalitních a bezpečných materiálů.

Závěsné hračky jsou vhodná pro miminka už od narození. Ty nejmenší miminka ještě hračku neudrží. Zavěšení hračky je tedy dobrým způsobem, jak děťátku hračku dopřát, pokud ji zrovna nemůže držet miminku někdo další. Pro miminka od věku 2 týdnů jsou obzvlášť vhodné kontrastní černobílé závěsné hračky. V této době už dokáží tyto hračky vnímat a to je povzbuzuje v dalším zkoumání a objevování světa.

Závěsné hračky rozvíjí u miminek jemnou motoriku a koordinaci oka-ruka. Zvukové hračky navíc podporují rozvoj sluchu. Zvukové závěsné hračky můžou chrastit, pískat, šustit, cinkat, vydávat zvuky zvířátek, hrát melodie nebo písničky či dokonce vydávat zvuk tlukotu srdce. Závěsné hračky se vyrábí nejčastěji v kombinaci plastu a textilie. Čím dál více se na trhu objevují i dřevěné závěsné hračky a často jsou kombinované se silikonovými prvky. Pokud je na hračce navíc zrcátko, je to další plus.

Děti milují se do něj koukat a pozorovat samy sebe. Co se týká textilních částí, tak ty bývají obvykle plyšové. I tady se fantazii meze nekladou, protože různorodá struktura textilie stimuluje hmat miminka. Velmi oblíbené jsou závěsné hračky vyrobené z látky Minky. Tento mikrovláknový plyš je neskutečně příjemný a většinou má na sobě prolisy, které z jedné strany vypadají jako čudlíky. Zajímavým textilním materiálem pro závěsné hračky je také takzvaný manšestr.

K závěsným hračkám se vám mohou hodit také spojovací kroužky. Ty se dají upevnit samostatně například na kočárek, autosedačku, hrazdičku nebo s nimi prodloužit kratší závěsné hračky, aby na ně mohlo miminko lépe dosáhnout.

Pro Dudlu sepsala: Martina Masopustová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem závěsných hraček pro nejmenší na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás závěsnou hračku nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

chrastitka-kousatka-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky