UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Houpací kůň

Houpací koník

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství hraček, pískací, hrající, motorické, člověku jde z toho hlava kolem. Blíží se Vánoce, narozeniny a vy byste chtěli svému dítěti dopřát něco nadčasového? Je jedno, jestli máte chlapce či dívku, klasický houpací koník udělá radost každému dítěti. Historie hracích koníků sahá až do sedmnáctého století, kdy si s nimi hrály děti z bohatších rodin ve Spojených státech amerických. V Evropě se poprvé objevily až v devatenáctém století.

Vzhledové se od svého předchůdce moc nezměnil, stále se vyrábí ze dřeva, kovu, potažmo kůže a nohy koníka jsou připevněny na ohnuté ližiny. Česká odnož houpacího koně se objevila v podobě houpacího kohouta, přičemž se poněkud liší, dítě si nesedá na samotné zvíře, ale má k dispozici sedátko. Kromě koně či kohouta, nyní trh nabízí další varianty, jako jsou ovce, pes, osel, dokonce panda, housenka nebo krokodýl.

Pokud chcete svému dítěti dopřát hračku, která ve vaší rodině bude dědit po generace a bude dělat radost i vašim vnoučatům, houpací kůň je jasnou volbou. Není nic zvláštního, když tato hračka vydrží i přes padesát let. Koník najde využití v mnoha hrách vašeho dítěte, ať už miluje hru na kovboje či na krásnou princeznu. Pokud se bojíte o bezpečnost, trh nyní nabízí různé varianty této klasické hračky, koník může být z plyše a sedadlo je možno ohradit pro případ pádu.

Chcete-li koně pro své dítě malinko atraktivnějšího, je možné zakoupit tuto hračku doplněnou o zvukové prvky, jakou jsou hýkání, řehot nebo zvuk kopyt neboli dupot. Zároveň dítě přijímá krom hmatových i sluchové vjemy. Tato hračka rozvíjí dětské chápání příčiny a důsledku, zhoupnu se moc, spadnu. Houpací kůň spojuje svět dospělých s dětskou vizí, jelikož je tato hračka zmenšeninou skutečného koně a pokouší se o autenticitu a dělá radost jak dětem, tak i dospělým.

Pro Dudlu napsala: Lucie Cabejšková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem houpacího koně na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás houpací koníky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

chrastitka-kousatka-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky