Radost dětem

radost-detem-dudlu-neziskova-organizace

Víte, jen málo věcí na světě dokáže prozářit i ty nejzamračenější dny – smečka štěňátek, rozkvetlé kvítky v betonové záplavě nebo třeba dětský smích. Ano. Vidět zářit štěstím ty nejnevinnější z nás dokáže být opravdovým lékem. A co když vám prozradíme, že i vy můžete někomu podat pomyslnou pomocnou ruku? Mezi námi jsou totiž lidé, kteří se rozhodli veškerý svůj volný čas věnovat ostatním a vy můžete díky nim dělat svět zase o něco hezčí. Seznamte se, prosím, s charitativním projektem „Radost dětem“. 

Radost_detem

Neziskovou organizaci založila v roce 2011 Kateřina Wich. Řekla si, že vezme věci do vlastních rukou a ukáže lidem, že pomáhat ostatním je jednodušší, než si vůbec kdy mysleli. Postupem času, jak úsměvy na dětských tvářích přibývaly, přidávali se ke Kateřině další a další. Dnes už na to dávno není sama. Po jejím boku tak stojí třeba zakladatel webu MladýPodnikatel.cz a nejnovější člen 30 pod 30 časopisu Forbes, Jiří Rostecký, a moderátorka Tereza Tobiášová se zase stala patronkou celé organizace. Samozřejmě těch, co se rozhodli nezištně pomáhat, je mnohem víc – Radovan Ježovič, František Bučil, Eva Morávková.  A když píšeme nezištně, nepřeháníme. Všichni na tomto projektu pracují zcela bez odměn, takže 100 % získaných financí věnují přesně tam, kde je skutečně třeba. Pojďme se ale podívat na ty, o které jde především. Na děti.

Proč právě Radost dětem?

Protože i my jsme ustaraní dospěláci, kteří si myslí, že je potřeba nezavírat oči a pomáhat tam, kde je třeba. Jsou totiž děti, které nemají své vlastní dospěláky a jsou odkázáni na institut dětských domovů. Pak jsou ty, které mají ty nejustaranější dospěláky – jde o děti dlouhodobě nemocné, handicapované nebo jinak znevýhodněné. Tihle malí hrdinové se totiž potřebují smát, a tak čerpat síly ke každodennímu boji. Proto se nezisková organizace nezaměřuje pouze na klasickou finanční pomoc pokrývající základní životní potřeby a zdravotní pomůcky, ale jde dál. Organizují setkání s umělci, nejrůznější módní přehlídky, koncerty a také sbírky plné knížek, oblečení a hraček. Tedy všeho, čím by měl být každý chlapeček i holčička obklopen, aby se mohl vesele smát a užívat si ten čas, než bude sám jednou ustaraným dospělákem. 

O co se tedy nadace snaží?

 • Financovat léčebné pomůcky
 • Přispívat na potřeby neproplácené pojišťovnami
 • Dovážet do dětských domovů oblečení, boty a hračky, učební pomůcky
 • Připravovat pro děti tábory a bezplatné návštěvy kulturních akcí
 • Usnadnit dětem léčbu a nelehký život
 • Pomáhat nejen nemocným, ale i jejich sourozencům a rodičům
 • Pořádat veřejné sbírky a podpůrné akce
 • Rozvíjet v dětech jejich talent
 • Organizovat rekreační pobyty

Zkrátka dělat děti co možná nejšťastnější a jejich život nejkrásnější.

Zajímá vás třeba, co je to Strom radosti nebo Vánoční odpoledne? Vše se dozvíte na stránkách samotné neziskové organizace. A co víc – objevíte, kolik se toho pro ostatní dá dělat. Stejně jako celý tento projekt, tak i jejich stránky jsou plné inspirace a lásky.

A jak tedy mohu pomoci?

V podstatě, jak chcete. Děti se rozhodně zlobit nebudou, ať už:

 • přispějete rovnou na účet nadace 11557744/5500 a určíte, na co by peníze měly jít.
 • zakoupíte konkrétní produkt (hračky, oblečení, apod.), s jejichž výběrem vám rádi poradí lidé z nadace. Jednoduše je kontaktujte a dejte hlavy dohromady.
 • věnujete použité, ale zachovalé věci.
 • umístíte někam pokladničku pro výběr finančních prostředků na dobročinné aktivity
 • budete aktivně sdílet, doporučovat, mluvit a šířit tuhle krásnou myšlenku.

Už jste u nás nakoupili? Tak už jste s pomocí vlastně dávno začali. Jak? 20 % z veškerého zisku totiž každý rok věnujeme právě dětem z tohoto charitativního projektu. A protože rozhodnutí o tom, komu peníze půjdou není vůbec lehké, budeme rádi, když nám s tím pomůžete. Vše včas zveřejníme na našem Facebooku.

Pokud vás příběh Kateřiny a Radosti dětem zaujal, sledujte je na Facebooku, kam pravidelně přispívají a ukazují to, co je jejich cílem. Smích, štěstí a radost.

dudlu-radost-detem-nadace-facebook

S Dudlu jste za rok 2019 vybrali pro Radost dětem 17 000 Kč

dudlu-radost-detem-2019-17000-brezen 

Moc všem zákazníkům děkujeme!

Dudlu.cz