UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Akumulátory

Baterie, baterky

Umíte si představit život bez baterií? Ano, myslím tím ty baterie, které jsou důležité pro chod většiny věcí, které běžně používáme. Jen se zamyslete a podívejte se kolem sebe. Telefon bez baterie, počítač bez baterie, hodinky bez baterie? Věci, které potřebují baterie jsou všude kolem nás, je jich tolik, že si to ani neumíme představit. Co třeba auto bez baterie. Nemít auto, autobus, většina z nás se nedostanu do práce, děti do školy, babička k lékaři.

Znáte ten pocit, když se díváte na váš oblíbený pořad v televizi a rozhodnete se zesílit zvuk a v tom vám dojde baterie v ovladači? Vzápětí začnete prohledávat všechny šuplíky a když se vám konečně podaří nějakou vylovit, zjistíte, že je moc malá. Takže hledáte dál, vysypete celý šuplík. Nakonec po úmorném hledání konečně najdete tu správnou velikost, sejmete zadní kryt ovladače, okem zamíříte na popisek znamének plus a mínus, vložíte baterie do ovladače a teď už jen doufáte, že ta věc bude fungovat. U nás i na třikrát hledám baterii, protože někdo z naší rodiny neustále dává použité baterie mezi nové. Možná to znáte.

Když si vzpomenu na blížící se Vánoce. Pokaždé naběhnu do obchodu a vykoupím snad všechny baterie, které nabízí. Malé, velké, kulaté mi nesmí chybět. Pro mě ideálním řešením pro rozsvícení řetězových světýlek, které každoročně zdobí náš obývací pokoj, balkon a všechny parapety v domě. Výhodou tohoto typu je to, že nemusím řešit přívod k elektrické zásuvce, a tak nezatěžuji elektriku v domě. Nebo například do dekoračních svícnů ráda využívám malé svíčky napájené baterií, která spolehlivě nahradí klasickou svíčku. Výhodou je nastavení času hoření, a tak nemusím myslet na její zhasnutí.

Možná až teď jsem si uvědomila, že baterie mají v našich životech nezastupitelnou funkci. Bereme je jako samozřejmost a jejich potřebnost si uvědomíme až v okamžiku, kdy nám něco přestane fungovat.

Pro Dudlu napsala: Ditex