UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Antény

Venkovní a pokojové antény

Máte doma problém s příjmem rozhlasu a televize? Bydlíte v obci, kde není vedena žádná kabelová síť, nebo za kabelovku nechcete platit? Bydlíte tzv. v ďolíku“ nebo na jiném nepřístupném místě a máte slabý signál? Máte zájem o levný příjem rozhlasu a TV? Pak to můžete řešit právě pomocí antény.

Anténa je elektrotechnické zařízení pro příjem terestrického, tj. pozemního vysílání. Využívá se pro příjem rozhlasu nebo pozemní digitální televize DVB-T a DVB-T2 (přes pozemní vysílače). Zesílení dB/mv se používá v místech, kde je slabý signál, nebo kde je více televizí na jedné anténě (3 a více). Dříve byly jen antény a vysílaly analogový signál, dnes vysílají digitální a každý, kdo má anténu a set-top-box (nebo TV se zabudovaným set-top-boxem), může přijímat nespočet kanálů. K „anténnímu“ vysílání před lety přibyly kabelové televize (kabelový přenos). Ale tam, kde není vedena kabelová televize, jedinou možností, jak poslouchat čistě rádio nebo sledovat TV kanály, je právě přes anténu. Jedná se zároveň o nejlevnější způsob příjmu rozhlasového a televizního vysílání.

Náš sortiment jsme rozdělili do čtyř skupin: 1.) venkovní antény, 2.) pokojové antény, 3) držáky na antény a 4) příslušenství pro antény. Vše je od české firmy Solight (zal. 2009).

Venkovní antény: Máme pro vás k dispozici cca osm různých venkovních antén, a to se zesílením od 2dB až po 49 dB. Tzv. digitální pokojové antény nabízíme se zesílením 36 až 49 dB. Liší se velikostí a tvarem a jejich součástí je tzv. LTE filtr viz níže. Pokud pořizujete venkovní anténu, která vyžaduje uchycení na zeď, v naší nabídce naleznete i držáky, a to buď jako síto nebo s tzv. T-úchytem. Jako příslušenství k anténám nabízíme např. zesilovače, účastnické anténní šňůry (= kabel mezi TV a zdrojem signálu: tj. zásuvka, nebo rozbočovač), anténní zdroje (= stabilizovaný anténní zdroj s napájecí výhybkou) nebo LTE filtry, v případě že nejsou součástí antény. LTE filtr je velice důležitá „vychytávka“, protože nepropouští frekvence, na kterých vysílá Wi-Fi vysílačka, mobilní telefon apod. (jak říká odborník na antény „binec v éteru“) a spolehlivě zabraňuje ovlivnění nebo rušení TV příjmu signálem LTE mobilních operátorů.

Pro Dudlu napsala: Kateřina Urbanová