Aromalampy

Vonné lampy (aroma lampy)

Aromalampy jsou dokonalým řešením pro všechny, kteří chtějí začít praktikovat aromaterapii - druh alternativní medicíny. Nemusí se jednat o léčbu jako takovou. Psychická pohoda, kterou může navodit příjemně provoněný domov se taky počítá!

Základem je v každém případě éterický olej, se kterým to ale nepřehánějte, i pokud vyberete vůni, která je vám velice příjemná. Před použitím je lepší je smíchat s jiným olejem, který je bez parfemace, například s mandlovým. V některých případech postačí i voda. Pokud byste éterického oleje použili hodně, mohla by vás začít bolet hlava, což v případě terapie, která má mimo jiné podporovat zdravého ducha, není to pravé ořechové.

Někdo si do aromalampy nakape pár kapek oleje, který je mu příjemný a užívá si pocitu provoněného domova. Ačkoliv je to možná nadsazené, právě z tohoto principu vychází základ celé aromaterapie – vůně vyvolávají v mozku určité reakce. V tomto případě podporují vylučování hormonů štěstí.

Zdaleka se ale neomezují pouze na toto. Léčba pomocí vůní, je při správném využití velice účinná. Vůni heřmánku můžete používat večer, protože podporuje kvalitní spánek. Citrusy všeho druhu zase osvěžují prostory i mysl. Rozmarýn by měl být základ směsi, kterou použijete při rýmě a nachlazení. Možností použití je celá řada.
Aromalampy navíc vypadají poměrně vkusně, dají se sehnat ve všech možných provedeních, aby zapadly do každého interiéru. Snadno se čistí, a ještě snadněji používají. Nejen v začátcích experimentů s aromaterapií budou tím pravým.

Kromě léčebných účelů vám aromalampy pomůžou podtrhnout atmosféru aktuálního období. Jednoznačným příkladem jsou Vánoce. Každý z nás si je spojuje s nějakou vůní. Pro někoho je to pečené cukroví, pro jiné vůně stromečku. Směsi do aromalampy jsou k zakoupení nejen k tomuto období už hotové.
Vždy ale vybírejte kvalitní přírodní oleje a vyhýbejte se těm chemickým. Mohly by vyvolat nepříjemné bolení hlavy i pocity nevolnosti. Nezapomínejte pravidelně dolévat tekutinu do aromalampy, hlavně v začátcích používání, než si zvyknete na pravidelné intervaly. Po každém použití vrchní část dobře umyjte, aby povrch nečernal a zůstal zdravotně nezávadný.

Víte, že když zakoupíte aromalampy na Dudlu.cz, tak tím podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás vánoční aroma lampy nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

uklid-dekorace-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady pro kutily