UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

AZ Kvíz

Stolní a desková hra AZ kvíz nejen pro děti

AZ-kvíz je vědomostní a strategická televizní soutěž vysílaná od 2. ledna 1997 Českou televizí, která navazuje na dřívější obdobnou soutěž Ypsilon (podle tvaru, kterým je možné typicky spojit 3 strany trojúhelníku), kterou moderoval Aleš Zbořil a která byla určena pro studenty středních škol. Cílem v AZ kvízu je pomocí správných odpovědí získat pole a jimi spojit tři strany trojúhelníku – hrací plochy.

Obdobnou zábavu nabízí i její deskové verze, které jsou zaměřené na různá témata od zeměpisu po kulturu, umění a dětské verze. Že už svým čím dál chytřejším vědátorům nestíháte odpovědět na všechny otázky? Tak od toho je AZ Kvíz Junior. Nechte chvíli děti odpovídat při zábavné hře AZ Kvíz. Pravidla jsou stejná jako ve známé televizní soutěži, ovšem tuto hru si mnohem snáze sbalíte i na cesty. Kromě paměti a znalostí si při ní hráči výborně otestují také své strategické uvažování.

Televizní hra AZ-kvíz, to je už legenda, která má mezi diváky stále své obdivovatele, a to nejen mezi staršími ročníky. Díky své junior variantě se dostává i k našim nejmenším, a tak svými někdy záludnými otázkami rozšiřuje obzory napříč generacemi. A své milovníky má tato hra i mezi nadšenci do deskových vědomostních her.

Doma si tak snadno zahrajete na moderátory Aleše Zbořila či Evu Machourkovou, v klidu, bez strachu z neúspěchu před televizními kamerami si procvičíte mozkové závity. Já jsem měla to štěstí, že jsem se mohla na natáčení této oblíbené televizní soutěže podívat naživo. Naštěstí jsem se nemusela potit na stupínku pro soutěžící pod palbou otázek. Studio jsem znala z televize, i já totiž patřím mezi fanoušky. Jako malá jsem se dívala na soutěž v televizi s babičkou a vždy si říkala, jak jsou ty otázky těžké.

Dnes se občas také dívám, díkybohu za to, že mohu stále dělat spolupozorovatele babičce, a otázky mi přijdou těžké stále. Už ne v takovém množství, za ta léta jsem si rozšířila obzory, ale před kameru bych si nestoupla, to je jasné. Co kdybych jako na potvoru trémou zapomněla i něco, co je všem známé? Ne, ne, to není nic pro mě. A tak jsem přímo v televizím studiu obdivovala všechny, kdo jsou odvážnější než já, tiše fandila favoritům. Ale povím vám, je to úplně jiné než v televizi. Na place se pohybuje tolik lidí, které v televizi vůbec nevidíme – jsou to kostymérky, osvětlovači, asistenti režie, kameramani.

A třeba takový režisér, ten tam není vidět vůbec. Sedí v místnosti zvané režie a je jenom slyšet, když potřebuje zasáhnout do natáčení. Všechno běží jako po drátkách, soutěžící se usilovně snaží propojit tři strany trojúhelníku a když se jim to podaří, s očekáváním se proklikávají finálovým trojúhelníkem. Také jste u televize napnutí, zda soutěžící trefí prémiové políčko? Ač finálový trojúhelník není součástí deskové hry, tak s trochou kreativity si můžete i u vás doma nějaký vytvořit. Co ale součástí hry je, je trojúhelník herní, žetony dvou barev a spousta zapeklitých otázek.

Pro Dudlu napsala: Marie Hlaváčová 

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry AZ Kvíz na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás AZ Kvíz nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky