Bingo

9 položek celkem
Petit Collage Magnetická hra Bingo
341 Kč

Rozměry: 13x19x2,5 cm Věk: 4+ Materiál: recyklovaný papír, kov

Kód: DS25798303
Bigjigs Toys Matematické bingo Násobení a dělení
375 Kč

Rozměry: 18x18x0,4 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, papír

Kód: DS76082997
Bigjigs Toys Matematické bingo Sčítání a odčítání
375 Kč

Rozměry: 18x18x0,4 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, papír

Kód: DS16408630
Bigjigs Toys Tradiční Bingo
459 Kč

Rozměry: 27,9x27,9x1,2 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, papír, látka

Kód: DS40361413
Bigjigs Toys Zahradní bingo
577 Kč

Rozměr: 17,5x17,5x0,6 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS15568557
Bigjigs Toys Soubor her
884 Kč

Rozměry: 20x15x5,5 cm Rozměry balení: 32x32x6,5 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS73017791
Jeujura Tradiční herní set v dřevěném boxu  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
1 549 Kč

Rozměry: 33x33x5 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, karton

Kód: DS97997130
Small Foot Dřevěné hry Bingo - poškozený obal
1 619 Kč

Rozměry: 44x17 cm Věk: 6+ Materiál: dřevo, kov, papír

Kód: DS17270396
Small Foot Dřevěné hry Bingo  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
1 704 Kč

Rozměry: 44x17 cm Věk: 6+ Materiál: dřevo, kov, papír

Kód: DS69999006

Společenská hra Bingo

Víte, jaká je má nejoblíbenější hra z dětství? Bingo! Ani nevím, kdy jsem bingo hrála poprvé. Nejspíš to bylo na základní škole se spolužáky. Vždycky mě na této hře nejvíc bavilo to napětí a očekávání, zda jsou mé tipy správné. A to mě baví dodnes. Když jsem byla malá hrála jsem s ostatními dětmi obrázkové bingo. Měla jsem doma kartičky s různými pohádkovými postavičkami.

Vždy, když ke mně přišla nějaká návštěva, hned jsem vytahovala bingo kartičky a začala je rozdávat. Postupem času jsme vyměnili obrázky za čísla a začali hrát opravdové bingo. Pamatuji si jedno školní odpoledne, kdy jsme s ostatními školáky seděli v parku a přemýšleli, co budeme dělat. V tom Eva vytáhla z batohu bingo a bylo rozhodnuto. Eva nám rozdala bingo kartičky, kde bylo 30 různých čísel. Eva zůstala v takzvané roli ,,házeče kostkou“. Vytáhla z batohu větší barevnou kostku a hra mohla začít.

Víte, co je na bingu skvělé? To, že je to po celou dobu o náhodě. Pokud jste pozorní a nezapomenete zaškrtnout všechna vaše čísla, pak už je váš osud čistě v rukou náhody. Tak jsme strávili s ostatními spolužáky dlouhé hodiny v parku pod rozkvetlými stromy a postupně zaškrtávali čísla. Spolužačka Eva hlásila padající čísla a ostatní se buď spokojeně usmívali a škrtali nebo tiše kleli, že nemají žádnou šanci na výhru. Každá hra končila vítězoslavným výkřikem ,,bingo“. Pokaždé se výkřik ozval z jiné strany. Tehdy nás hrálo asi osm a já si myslím, že každý jsme za toto krásné odpoledne alespoň jednou vyhráli.

O dobrých dvacet let později jsem jela s rodiči na dovolenou a na bingo jsem už dávno zapomněla. Tedy do té doby, než na dovolené jeden z animátorů vymyslel na večerní program bingo! Samozřejmě jsem se musela zúčastnit a chtěla jsem vyhrát jako malé dítě. Byl to krásný večer. Seděli jsme všichni v jednom velkém sálu, kde každý večer probíhaly animační programy pro děti, různá hudební a divadelní vystoupení, kterých jsme se běžně neúčastnili. Ale ten večer to bylo jiné. Hrálo se přece bingo! Po krátké debatě s rodinou jsme se rozhodli, že budeme hrát všichni, tím přece zvýšíme naději na úspěch. Ve hře byly krásné výhry – masáž, láhev vína, vstup do akvária…

Ten večer v sále převažovali dospělí, hrálo nás celkem asi 100. Bylo to napínavé a vtipné pozorovat dospělé, jak se baví a touží po výhře jako děti. Chvíli jsem měla pocit, že mě od výhry dělí jen kousek, ale to se zdálo asi všem. V sále se každou chvíli ozývaly výkřiky štěstí. Pokaždé, když se někomu podařilo vyškrtnout políčko ozvalo se tleskání, plácnutí rukou nebo smích. Ten večer jsem nevyhrála, ani nikdo od našeho stolu. To mi ale vůbec nevadilo. Byla jsem šťastná, že jsem si mohla po tak dlouhé době zahrát moji oblíbenou hru a zavzpomínat na dětství.

Slavná hra Bingo má na světě desítky různých variant od verze kdy hráči jsou kuchaři a soupeří o to, kdo první přidá na svoji pizzu všechny potřebné přísady a dokončí ji, po cestovní verze kde hra obsahuje 100 poutavých obrázků různých objektů, které lze vidět z auta. V základní hře děti soutěží o to, kdo během určité doby spatří více objektů. Kromě základní hry si lze zahrát i zajímavou herní variantu. Bingo trénuje pozornost, paměť a postřeh. Zabaví děti nejen v autě, ale i doma.

Pro Dudlu napsala: Karolína Jelínková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Bingo na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás společenskou hru Bingo pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení