UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Bingo

Společenská hra Bingo

Víte, jaká je má nejoblíbenější hra z dětství? Bingo! Ani nevím, kdy jsem bingo hrála poprvé. Nejspíš to bylo na základní škole se spolužáky. Vždycky mě na této hře nejvíc bavilo to napětí a očekávání, zda jsou mé tipy správné. A to mě baví dodnes. Když jsem byla malá hrála jsem s ostatními dětmi obrázkové bingo. Měla jsem doma kartičky s různými pohádkovými postavičkami.

Vždy, když ke mně přišla nějaká návštěva, hned jsem vytahovala bingo kartičky a začala je rozdávat. Postupem času jsme vyměnili obrázky za čísla a začali hrát opravdové bingo. Pamatuji si jedno školní odpoledne, kdy jsme s ostatními školáky seděli v parku a přemýšleli, co budeme dělat. V tom Eva vytáhla z batohu bingo a bylo rozhodnuto. Eva nám rozdala bingo kartičky, kde bylo 30 různých čísel. Eva zůstala v takzvané roli ,,házeče kostkou“. Vytáhla z batohu větší barevnou kostku a hra mohla začít.

Víte, co je na bingu skvělé? To, že je to po celou dobu o náhodě. Pokud jste pozorní a nezapomenete zaškrtnout všechna vaše čísla, pak už je váš osud čistě v rukou náhody. Tak jsme strávili s ostatními spolužáky dlouhé hodiny v parku pod rozkvetlými stromy a postupně zaškrtávali čísla. Spolužačka Eva hlásila padající čísla a ostatní se buď spokojeně usmívali a škrtali nebo tiše kleli, že nemají žádnou šanci na výhru. Každá hra končila vítězoslavným výkřikem ,,bingo“. Pokaždé se výkřik ozval z jiné strany. Tehdy nás hrálo asi osm a já si myslím, že každý jsme za toto krásné odpoledne alespoň jednou vyhráli.

O dobrých dvacet let později jsem jela s rodiči na dovolenou a na bingo jsem už dávno zapomněla. Tedy do té doby, než na dovolené jeden z animátorů vymyslel na večerní program bingo! Samozřejmě jsem se musela zúčastnit a chtěla jsem vyhrát jako malé dítě. Byl to krásný večer. Seděli jsme všichni v jednom velkém sálu, kde každý večer probíhaly animační programy pro děti, různá hudební a divadelní vystoupení, kterých jsme se běžně neúčastnili. Ale ten večer to bylo jiné. Hrálo se přece bingo! Po krátké debatě s rodinou jsme se rozhodli, že budeme hrát všichni, tím přece zvýšíme naději na úspěch. Ve hře byly krásné výhry – masáž, láhev vína, vstup do akvária…

Ten večer v sále převažovali dospělí, hrálo nás celkem asi 100. Bylo to napínavé a vtipné pozorovat dospělé, jak se baví a touží po výhře jako děti. Chvíli jsem měla pocit, že mě od výhry dělí jen kousek, ale to se zdálo asi všem. V sále se každou chvíli ozývaly výkřiky štěstí. Pokaždé, když se někomu podařilo vyškrtnout políčko ozvalo se tleskání, plácnutí rukou nebo smích. Ten večer jsem nevyhrála, ani nikdo od našeho stolu. To mi ale vůbec nevadilo. Byla jsem šťastná, že jsem si mohla po tak dlouhé době zahrát moji oblíbenou hru a zavzpomínat na dětství.

Slavná hra Bingo má na světě desítky různých variant od verze kdy hráči jsou kuchaři a soupeří o to, kdo první přidá na svoji pizzu všechny potřebné přísady a dokončí ji, po cestovní verze kde hra obsahuje 100 poutavých obrázků různých objektů, které lze vidět z auta. V základní hře děti soutěží o to, kdo během určité doby spatří více objektů. Kromě základní hry si lze zahrát i zajímavou herní variantu. Bingo trénuje pozornost, paměť a postřeh. Zabaví děti nejen v autě, ale i doma.

Pro Dudlu napsala: Karolína Jelínková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Bingo na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás společenskou hru Bingo pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

spolecenske-hry-deskovky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Kudy z nudy