UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Catch ball

Hra Catch Ball

Vždycky jsem říkala, že až budeme mít vlastní zahradu a také děti, nakoupíme spoustu her, aby děti mohly trávit více času venku aktivně. Chtělo to tedy vymyslet nějaké sportovní potřeby pro pohyb, které je bude bavit a u kterého se vyblbnou. Jednou z možností byl líný tenis nebo badminton. Tyto aktivity ovšem už vyžadují nějakou tu dávku zručnosti a naše děti zkrátka nemají takovou tu potřebnou trpělivost a zápal.

Takže jsem, hlavně i z důvodu nejmladšího člena rodiny, badminton a líný tenis prozatím odložila stranou a sháněla jsem něco jednoduššího. Nakonec jsem narazila na catch ball a to byla trefa do černého. Jedná se o hru určenou pro dva hráče a zvládnou ji i malé děti ve věku kolem 2–3 let. Pálky, dá-li se to tak vůbec nazvat se dětem dobře drží v ruce, a navíc jsou i lehké. Protihráč jen vyhodí tenisový míček směrem k druhému hráči a ten se jej snaží pálkou chytit. Ta je vybavena suchým zipem, takže polapení míčku je poměrně jednoduché. Terč se navíc dá díky pásku se suchým zipem připnout i na ruku, takže nepadá, ani se nikde nemotá a nepřekáží. Chytání a polapení letícího tenisáku je tak mnohem jednodušší.

Tato hra je zábavná, nenáročná, a navíc tyto sportovní potřeba zaberou na terase v zahradním boxu minimu místa. Catch ball se stal hitem i na zahradních oslavách, když se sejde větší počet dětí nebo v rámci soutěžních aktivit pro děti. O zábavu tak není nouze.

A když děti tato hra omrzí, tak si mohou házet pouze s tenisovým míčkem, nebo se pomocí něj snažit strefit nějaký ten cíl. Skvělou volbou je třeba hromádka poskládaných plechovek. Zábavné je strefovat se i do kyblíku. Tato populární hra je jako stvořené na zahradu, na louku nebo i na pláž či k rybníku. Snadno si ji sbalíte s sebou i na dovolenou, protože catch ball zabere opravdu minimum místa.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem catch ball na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás catch ball nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hokej-hokejky-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky