UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Čelovky

Čelová svítilna

Čelovka je nejlepším přítelem člověka! A to v mnoha situacích, které se v našich každodenních životech mohou objevit. Přečtěte si následující výčet – pak budete muset uznat, že nutně potřebujete vlastní čelovku! Čelovka se vám bude hodit třeba ve chvíli, kdy doma nemáte možnost zmáčknout vypínač a rozsvítit světlo a vonná svíčka naopak nestačí, protože svítí málo a romantickou atmosféru zrovna nepotřebujete: zrovna vám totiž vypadl proud, případně praskla žárovka! Namáhat čelistní svaly a oslintat si baterku, zatímco se budete prodírat temnou domácí džunglí nebo měnit zdroj světla a nasazovat kryt? No řeknete, není lepší si na hlavu nasadit čelovku? Volba se zdá být jasná. Mít u sebe čelovku je nutnost, třeba pokud jste účastníkem letního tábora (a je jedno, zda jako dítě nebo vedoucí). Není větší hrůzy než jít do kadibudky bez čelovky: zaprvé nic nevidíte, zadruhé nemáte volné ruce a zatřetí hrozí, že vám někde položená baterka spadne do temné díry. Nemít s sebou čelovku je prostě nebezpečný hazard.

Čelovka na čele se hodí i pro dobrodružné večerní stopovačky s partou kamarádů. Pokud mezi vaši navigační výbavu bude patřit jen mapa a kompas, určitě se vám bude lépe navigovat, když nebudete muset v ruce držet baterku. A pozor! Pokud budete chtít být třeba strašidlem na noční bojovce nebo plánujete doslova oslnit šéfa na firemním halloweenském večírku, svítícího jednookého Kyklopa určitě nebude nikdo čekat! A protože je čelovka nejlepší přítel člověka, je potřeba, aby vám náležitě vyhovovala: jak svým chováním (tedy světelnými módy), aby s vámi nějakou dobu vydržela (tedy zvládla dlouho svítit) a aby vám s ní bylo dobře (tedy netlačila vás na hlavě). Dávejte si tedy záležet, s jakou čelovkou se skamarádíte. Určitě vás stejně jako dobrý kamarád nejednou zachrání z nepříjemné situace.

Pro Dudlu napsala: Veronika Pacasová