UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Cry Babies

Cry Babies

Když jsem ještě byla bezdětná, říkala jsem si, že své děti budu od elektroniky držet nejdále tak dlouho, jak jen to půjde. Že jim rozhodně nepořídím tablet, mobil a nic podobného. Jenže člověk míní, mateřství mění. Takže jsem jednou svým dětem půjčila můj tablet. Ačkoliv u nás jede dennodenně, pro svoje potřeby jsem ho už zhruba už nějakých pět let nepoužila.

Ze začátku jsem se samozřejmě snažila o to, aby na něm moje děti alespoň hrály nějaké poučné hry nebo se koukaly na edukativní videa. Jenže jsem zapomněla, jak moc jednoduché je tablet obsluhovat. A brzo to samozřejmě zjistily i moje dcery. Takže si dcerky začaly vybírat videa samozřejmě podle sebe.

Několikrát se mi stalo, že jsem byla zabraná do nějaké činnosti a najednou jsem uslyšela dětský pláč. Jako každá matka jsem sebou trhla a šla jsem děti zkontrolovat. Byly na tabletu, koukaly se na video a rozhodně neplakaly. Všechno bylo v pořádku. Když se situace několikrát opakovala, začala jsem se pídit po tom, odkud ten dětský pláč vychází. Bydlíme v paneláku, takže stěny jsou tu tenké jako papír, ale tohle mi přišlo zřetelnější. Zkontrolovala jsem dokonce i panenky, které vydávají různé zvuky, ale kde nic tu nic. Začala jsem si myslet, že jsem těmi lety na mateřské dovolené už totálně zešílela a že je ten pláč jen v mé hlavě. A pak jsem zjistila, že se děti koukají na Cry Babies. Název seriálu by se dal do češtiny přeložit jako Plačící miminka, takže odtud vanul vítr. Záhada vyřešena.

Cry Babies jsou miminka ze stejnojmenného seriálu, která jsou oblečená v oblečcích ve tvaru ovoce nebo v různých roztomilých zvířecích oblečcích podle svého zvířecího mazlíčka. A navíc často pláčou. Nejdříve jsem se na seriál dívala poněkud skepticky. Proč bych se chtěla dívat na uřvané děcka? Navíc když mám taky v podstatě doma dvě cry babies, že jo. Brzo jsem ale změnila svůj názor, protože je to ve výsledku milý dětský seriál. Jednotlivé krátké příběhy jsou zaměřené na kamarádství, řešení problémů, týmovou práci apod. Na konci každého příběhu je vždy nějaké morální ponaučení.

Nala, Coney, Lady, Lea, Lala a Dotty jsou hlavní hrdinky seriálu Cry Babies. Jsou to sice malá miminka, ale zažívají společně každý den veliká dobrodružství. Ale protože jsou to pořád miminka, často v různých situacích roní slzy. Ty mají různé magické schopnosti. Miminka pláčou často i radostí a štěstím. Seriál je určený pro děti ve věku tří až šesti let a v Evropě se začal vysílat v roce 2018.  Získal si u malých diváků instantní úspěch. Byla tedy jen otázka času, kdy se dostanou plačící miminka do prodeje jako hračky.

Pravděpodobně nejoblíbenější hračkou je větší interaktivní miminko, které roní skutečné slzy. Každé miminko je oblečené v rozkošném kostýmu zvířete nebo ovoce. Miminko v ovocném převleku navíc doopravdy po daném ovoci voní. Když začne plakat, děti musí miminku dát jeho dudlík a pomazlit ho. Budou se o něj starat s láskou. Děti budou mít rozhodně radost také ze sběratelských kolekcí Cry Babies.

Na děti čeká po otevření moment překvapení, protože na první pohled neví, co balení v různých tvarech v sobě ukrývá. Najdou v něm postavičku miminka ze seriálu s různými doplňky. Některé kolekce dokonce obsahují i vzácné zlaté předměty. Děti si pak mohou figurky i předměty mezi sebou různě měnit. Cry Babies rozhodně potěší každé malé dítě, které má tento seriál rádo. Budou se o miminko starat s láskou a každý den s ním budou zažívat své vlastní příběhy plné dobrodružství.

Pro Dudlu napsala: Veronika Kavanová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem Cry Babies panenky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás panenku Cry Babies nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky