UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětské lyže

Lyže pro děti

Naše rodina byla odjakživa obrovským fanouškem zimních aktivit, k nimž nás táta nikdy nepřestával vést. Naše dětství tak přesně kopírovalo příběh českého filmového snímku z dob minulého století, kdy do hor odjíždí tři rodiny, co zanechaly své ženské polovičky uvnitř města.

Jako nejmladší z pěti dětí jsem kromě práva na roztomilost a nejněžnější tatínkovské zacházení získala i přední právo na dědictví. Dědictví lyžařských potřeb a pomůcek, z nichž už moji starší soukmenovci vyrostli a mojí maličkosti mohly ještě řádku let dobře posloužit. Od nejstarší členky naší skvadry, od níž mě dělil věkový rozdíl sedmi let, až po mého staršího bráchu jsem dědila lyžáky, hůlky i lyže samotné.

Je pravdou, že jsem člověk dost sentimentální. A pokud je něco, na čem si fakt potrpím a v čem si má dušička dokáže opravdu libovat, pak je to vzpomínání na takové ty „dobré časy“. Listováním fotoalb a brouzdáním počítače s videy strávím s přehledem celý den. Vracení se zpátky do minulosti, oživování krásných vzpomínek a naprostá neschopnost vyhazovat cokoli, co mi dokáže před očima promítat důležitou životní zkušenost. Jaké obrovské úsilí mi zabralo vyhození trička, v němž jsem byla oblečená při svém prvním pádu ze hřbetu koně (a to i přesto, že mne od trika dělily nejméně dvě konfekční velikosti).

Stejný příběh se píše i s dětskými lyžemi fialovo-bílé barvy značky Kazama, které jsou plné rýh a každá z páru za ta léta nabrala odlišný odstín. Lyže, jež jsem ve dvanácti letech zdědila po starších dorostencích z naší party, se mnou brouzdají českými i zahraničními kopci přes deset let. A přestože se tělocvikář na střední škole naprosto oprávněně divil, jakému hobitovi ty staleté lyže patří, a mezi nablýskanými modely na současných sjezdovkách ty moje vypadají jak bryčka vedle Porsche, jejich výměna za lyže dospělé velikosti bude obrovskou výzvou. Jsem zkrátka příliš sentimentální člověk, co se nerad vzdává citových záležitostí z dávných dob. A takové dětské lyže rozhodně nejsou výjimkou.

Pro Dudlu napsala: Marie Bydžovská

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem lyží na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětské lyže nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detska-jezditka-odrazedla-strkadla-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky