UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětské metry

Dětský metr

“Ten nám zase povyrostl” říká babička, když vidí svého vnuka po několika dnech. Není moc vysoký na 3 leťáka? Ta bude malinká po mamince, že? Nám ale přijdou naše děti pořád stejné. Vidíme je každý den, nevidíme změny, které každý den vytváří budoucí velké, malé, děti. Jenomže nám babička nasadila brouka do hlavy a říkáme si, kolik doopravdy měří. Já si vzpomínám, že můj táta měříval mě i bratra a dělal si zápisky na futra u dveří. Vzpomínám si, že jsem nevěřícně koukala na to, jak jsem byla malinká, jak jsem hrdě stále u metru, konečně s výškou mého staršího bratra. V té době se už ale neměřil.

V dnešní době tohle nikdo nedělá, nebo ano? Já své chlapce neměřím, spoléhám na paní doktorku a také na dědu, kteří teď měří své vnuky a zapisuje je na futra u dveří. Jsou to ale bohužel jiná futra než ty, kde jsou zářezy po nás. Děti rostou jako z vody. Schováváme si první vypadené zoubky, první ostříhané vlásky a také si zapisujeme deníček. Deníček pevně drží naše vzpomínky. Píši první slůvka, vtipné zkomoleniny, přikládám fotografie a přání k narozeninám. Jenomže mě nenapadlo, jak hezké by bylo, zaznamenávat růst mých chlapců. Na futra si určitě zářezy dělat nemohu. Jde o design obyváku, nepřipadá v úvahu. Tak jak? Koupím dětský metr. Co je to dětský metr? Výzdoba a praktický pomocník. Neznamená to, že musíte lepit nějaký nehezký metr na zeď v obýváku, ale že dětem do pokoje dáte krásnou výzdobu a ještě je můžete změřit. Koneckonců, mohou se později měřit samy. Mohou hádat čísla, mohou měřit plyšáky, panenky, nebo se na něm mohou učit zvířátka a barvičky. Pokud nechcete lepit nic na zeď, nehažte flintu do žita a čtěte dál. Jsou také látkové metry, které zavěsíte, nebo dřevěné metry, které ke zdi přivrtáte. Ve všech případech se jedná o krásně zpracované vychytávky do dětských pokojíčků, které budou děti milovat a před spinkáním obdivovat.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá

uklid-dekorace-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady pro kutily