UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětské sekačky

Dětská sekačka na trávu

Hra je nedílnou součástí každého dětství. Její význam je důležitější, než by se mohlo zdát. Nejedná se totiž o bezvýznamnou zábavu. Děti se hrou především učí, ačkoliv si to vůbec neuvědomují. Hraním zlepšují své manuální dovednosti, rozvíjejí se po osobnostní i sociální stránce, během hry s ostatními dětmi získávají zkušenosti s komunikací, sdílením radostí i nespokojenosti, řešením sporů. Bránit dětem si hrát by tudíž bylo stejné jako bránit středoškolákům poctivě studovat.

Ve svých hrách děti často napodobují dospělácký život. Starají se o panenky podobně jako o rodinu, vaří gurmánské pokrmy na dětských sporácích nebo třeba napodobují řemeslníky. Proto jsou tolik populární hračky, které představují zmenšené verze věcí, které dospělí používají při práci. Jako například tyto sekačky. Práce na zahradě je pro děti obzvláště zajímavá, příroda má totiž půvabné kouzlo, které jen tak něco nenahradí. Hra na zahradníky láká nejen děti, které na zahradě denně pobývají a sledují rodiče, jak se o ni starají, ale také ty děti, které bydlí ve městě a péči o zahradu znají spíše jen z pohádek, knížek nebo od prarodičů.

Výrobci si se sekačkami pohráli, hračky věrně napodobují reálný vzor. Design je přitom přizpůsoben dětské hravosti, a tak lze vybírat z mnoha různých barevných provedení. Malí zahradníci tak mají více možností než dospělí. Vzhled opravdových sekaček se bohužel nijak neřeší… Dražší sekačky jsou pro ty nejnáročnější děti: vydávají totiž zvuky! Se zvukovými hračkami je vždycky mnohem větší zábava. Rodiče ovšem bývají opačného názoru, proto si koupi dobře rozmyslete. Sekačka se zvukem by vám mohla pěkně pocuchat nervy. Pokud se obáváte, že byste ji při nejbližší příležitosti zaparkovali venku co nejdál od domova, sáhněte raději po obyčejné verzi bez zvukových efektů. Bohatě postačí dětský křik a smích, které budou hru určitě doprovázet. Tichá hra přece neexistuje!

Pro Dudlu sepsala maminka: Karolína Klosová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem sekačky pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětskou sekačku nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-piskoviste-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky