UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětský jeřáb

Hračky jeřáb

Jak se nahoru dostane ten pán? Otázka, která zazní vždy, když jdete kolem žlutého jeřábu. Jeho rameno se tyčí vysoko nad vším a vaše dítě si může vykroutit hlavu, aby vidělo, jak se napíná naviják, a vzhůru k nebi stoupá několik set kilový náklad. Není třeba si nic nalhávat. Sledujete to také a hlavou se vám honí spíš myšlenky na to, jestli si ten pán nosí oběd nahoru, nebo slézá o pauze dolů.

Je pravdou, že ani jednu otázku v dětském pokojíčku řešit nemusíte. Model jeřábu je sice o trošku menší než originál, ale to je asi jediný rozdíl. Věrná kopie stroje, který nás snad nikdy nepřestal fascinovat. Při pohledu na to, jak si váš potomek hraje s jeřábem na dálkové ovládání, vás napadá jedna věc. Už se nebudu muset pro nic ohýbat, ale to by vám to ovládání také musely děti někdy půjčit.

Pokud vaše dítě miluje sledování dění na stanovištích, tak mu určitě neuniklo ani to, že jeřáb nemusí stát jen na jednom místě. Jeřáby na velkých autech jsou určitě důležitým prvkem na stavbách. Proto je potřeba doplnit vozový park do vaší stavební firmy, aby byl dům uprostřed pokojíčku včas postavený.

Bez jeřábu se neobejdou ani velká nádraží, která ho používají k nakládání vlaků. Pokud máte doma milovníka vláčků, tak tento prvek na vaší trati rozhodně nesmí chybět. Nejen, že jí to dodá šmrnc, ale také se objeví nový rozměr hraní. Jestli je váš malý stavbyvedoucí ještě příliš malý na plastové hračky, tak mu určitě dopřejte radost v podobě dřevěných jeřábů. Jsou bytelné a plně pohyblivé. Dokonce si může pomocí těchto hraček procvičovat motoriku, a ještě se u toho pobaví. Jak v poslední době říkám. Dnes jsou hračky tak propracované, že by si s nimi nejraději začal hrát i dospělý. Nevím však, jak by mě ostatní děti vzaly mezi sebe. 

Hračka jeřáb. Takovou hračku jsem si vždycky přála. Ne že bych byla vyloženě technický typ, ale ovládat a pozorovat jeřáb, který uzvedne jinou hračku, je prostě fascinující. Není rozdíl mezi holkou a klukem nebo tatínkem, u jeřábu se jejich čas zastaví a děj se co děj, jeřáb zvedá náklad a nic jiného v tu chvíli ve stejném světě jako je ten váš není důležité.

Některý jeřáb je vyroben z kovu a plastu, jiný je celoplastový, další jeřáb si můžete sestavit sami. Záleží na vás a na stavitelích, co preferujete. Nicméně všechny výrobky jsou kvalitní. Cena tím pádem odpovídá kvalitě. Jeřáby jsou pro přemýšlivé a trpělivé jedince. Samotná akce ovládání jeřábu a zvedání nákladu zaujme děti od 3 do 99 let, ano, i dědečkové jsou vlastně děti.

Nenechte se mýlit, takový jeřáb nezvedne jen hračky, může pomoci i v domácnosti a při úklidu dětského pokoje. Jen trochu větší trpělivosti rodičové, ono to opravdu trvá, jeřáb je holt jen jeden a těch ponožek a poválených hraček je v pokoji prostě moc. Jedním z klenotů mezi jeřáby je plastový jeřáb s výsuvným ramenem a stabilizačními nohy do stran, aby se jeřáb při práci nesvalil na zem.Ideální dárek k Vánocům. Velikostně zaberou dost místa, některá ramena se dají vysunout až přes jeden metr, proto najděte pro svého jeřábího kamaráda v pokojíku větší kout.

Některé tyto stavební stroje prodávají na dudlu se zvukovými a světelnými efekty. Pokud máte menší děti a na jeřáb si s nimi ještě netroufnete, objednejte vagón s nákladem a jeřábem jako součást vláčkodráhy nebo konstrukční jeřáb vyrobený ze dřeva. Nekonečná zábava a pocit důležitosti při překladu nákladu nebo při stavbě mrakodrapu, to je čas strávený s jeřábem. Víte, že se dají s jeřábem zvedat také sušenka nebo brambůrky, kousky jablka nebo kukuřičné křupky? Jeřáb zabaví celou rodinu nebo partu.

Pro Dudlu napsala: Yvona Kudláčková & Vojtěch Macháček

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem jeřábu na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hračku jeřáb nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky