UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

DVD filmy

Filmy na DVD

Dvd filmy můžou být různé. Sepsala jsem si pár kategorií, do kterých by se daly DVD filmy zařadit.

Hororové filmy – určitě znáte nějaký hororový film. Většinou v něm vystupuje hlavní hrdinka, která je obětí nějakého hororového stvoření. Hororový film má být strašidelný, má ve vás vyvolávat hrůzu a strach.

Komedie – tady jde hlavně o pobavení diváků a publika. Zde určitě taky mají hlavní postavy. Komedie vás má co nejvíce rozesmát a pobavit. Může vám zlepšit náladu, pokud máte třeba špatný den.

Romantické filmy – na ty se koukají především ženy, i když výjimka potvrzuje pravidlo. Zde jsou většinou dva zamilovaní a čelí nějaké překážce. V romantických filmech může často docházet i ke kontrastu chudé ženy a bohatého muže – nebo naopak. Typickým příkladem romantického filmu je jednoznačně Titanic.

Pohádky – ty už určitě všichni známe. Většinou v pohádce vystupují jak záporné postavy, tak dobré postavy. Smyslem pohádky je ale vždy na konci ukázat, že dobro zvítězilo nad zlem. Nenajdete jednu jedinou pohádku, která má špatný konec. A tak možná proto i dospělí mají pohádky pořád rádi.

Životopisný film – pojednává o životě nějaké celebrity, nebo slavného člověka. Ve filmu jsou ukázány jak dobré věci, co celebrita prožila, tak i špatné věci.

Detektivka – zde se většinou vyšetřují nějaké zločiny (nejčastěji vraždy). Na detektivky se dívají především akční lidé, kteří mají rádi záběry z vyšetřování.

Sci-fi filmy (science-fiction film) – do češtiny se dá přeložit jako vědecko-fantastický film. Mohou v něm často vystupovat smyšlené postavy, jako například mimozemšťani, roboti. Může se zde promítnout i cestování v čase, cestování do budoucnosti (což je v reálném světě nereálné, od toho se také odvíjí název sci-fi). Sci-fi se definuje jako žánr, který posouvá a rozvíjí myšlenky moderní vědy a techniky, ale posouvá je do vymyšlené, často až mnohdy fantastické roviny). Ve sci-fi zkráceně můžeme vidět to, co v reálném světě je absolutně nemožné.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá