UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je PayPal?

PayPal může znát většina z nás. Je to takzvaná "mobilní peněženka". Nebo spíše virtuální peněženka, kterou využívá v dnešní době nespočet lidí. PayPal funguje na principu tom, že si založíte účet a na tento virtuální účet vám mohou chodit peníze a i vy je můžete na ostatní PayPal účty posílat.

co-je-paypal

To znamená, že v reálném obchodě PayPal účtem platit nemůžete, ale na internetových e-shopech ano. To je poměrně velká výhoda. Stačí zadat heslo a máte zaplaceno, nemusíte se o nic zdlouhavě starat, jako například u převodu, kdy je to mnohem více komplikované.

Založit si PayPal je úplně jednoduché a vůbec nic to nestojí. Přinese vám to spíše pozitiva, než negativa. A možná právě z toho důvodu ji využívá tolik lidí. Je to vlastně nejznámější virtuální "peněženka" na celém světě. I já sama PayPal využívám a musím říci, že je to mnohem lepší, než platit normálním bankovním účtem. Tady je totiž všechno jednodušší a snazší. Placení vám zabere asi minutu vašeho času a můžete platit kdekoliv - nemusíte nikam chodit, vše je z pohodlí domova.

Máte zde dvě možnosti - můžete si založit buď normální osobní účet a nebo business účet (takzvaný podnikatelský). S tím podnikatelským nemám žádné zkušenosti, ale funguje skoro na stejné bázi, jako osobní, akorát je to prostě business účet - takže účet pro podnikání.

Pokud váháte se založením účtu na PayPal, rozhodně bych vám doporučila, abyste si jej založili. Ulehčí vám to život a usnadní práci. Proč to zmiňuji? Většina lidí už totiž raději platí v dnešní době na internetu, než převodem nebo čímkoliv jiným. Je to snadnější, pohodlnější a výhodnější. A navíc můžete platit pár kliknutími komukoliv - třeba na druhé straně zeměkoule. Někomu asi PayPal nemusí vyhovovat, ale pro mě je to super alternativa, jak neplatit zbytečně složitě.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: