UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to inflace?

Inflaci všichni známe. Nemusíme znát tenhle přesný výraz, ale její význam. Inflaci je jednoduché vysvětlit, horší je to už ale s tím, že se snad všichni lidé z inflace šíleně stresují (já patřím mezi ně také a proto se jim ani nedivím). Inflace je termín, který se vztahuje k růstu obecné úrovně cen zboží a služeb v určitém systému. Tento růst cen se obvykle projevuje jako snížení kupní síly peněz, což znamená, že s rostoucí inflací jsou lidé schopni nakoupit méně zboží a služeb za stejnou částku peněz.

co-je-to-inflace

A to všichni dobře známe. Přijdeme do obchodu, že si koupíme věci do domácnosti, na vaření, ovoce a tak dále jako obvykle. Ale najednou zjistíme, že ceny všeho narostly. Například kilo brambor stálo čtyřicet korun, teď už stojí sedmdesát. Nebo kilo jablek - dříve stálo dvacet korun, teď už přes třicet.

Je naprosto šílené, jak dnešní ceny rostou a to naprosto u všech potravin. Dříve to takhle nebylo. Plno lidí vzpomíná na to, jak přišli do obchodu a nakoupili velký nákup za pět stovek, teď už ale za každý nákup nechávají v obchodě přes tisícovku. No řekněte mi, je toto možné?

vyfakturuj-dudlu-zahalka-fakturacni-program

Vyzkoušejte zdarma nejpopulárnější fakturační program - VyFakturuj.cz

Dříve byly rozhodně lepší časy a na ty asi nikdo z nás nezapomene a všichni na ně naopak budeme vzpomínat s úsměvem. A nejhorší je uvědomit si to, že ceny půjdou nahoru pořád a pořád. A není to jenom s potravinami v obchodě. Stačí se podívat na ceny nafty, nebo benzínu. Hned pochopíte, že ceny se zvedají úplně všude.

U všeho. A když si vezmete, že máte například výplatu patnáct tisíc, platíte nájem, který stojí sedm tisíc, zbývá vám dalších sedm. A z toho vyjít na měsíc je opravdu v dnešní době umění. Proto obdivuji všechny lidi, kteří v dnešní šílené době dokážou ušetřit nějaké peníze. Bylo by super, aby se ceny vrátily do dob, jako byly dřív, ale bohužel se to už asi nikdy nestane.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: