Jak vybrat penzijní připojištění?

Penzijní připojištění jako forma spoření peněz pro období důchodu je skvělou volbou, jak zhodnotit svoje peníze a jak si našetřit něco k důchodu. Navíc k němu můžete získat i státní příspěvek, popřípadě i daňové zvýhodnění. Penzijní spoření v současné době nabízí dlouhá řada bank. Jak se v nabídce jejich produktů zorientovat a jak si vybrat to nejvhodnější penzijní připojištění přesně pro vás?

jak-vybrat-penzijni-pripojisteni

Jak vybrat penzijní připojištění? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Klasické penzijní připojištění si nově sjednáte pod názvem doplňkové penzijní připojištění. Jedná se o třetí pilíř penzijního systému v České republice. Vstup do něj je dobrovolný a případná účast na něm nemá žádný vliv na následnou výši důchodu. Při výběru té správné penzijní společnosti je ideální zaměřit se na to, aby daná společnost měla dlouholeté zkušenosti na trhu. Orientovat se můžete také podle nejrůznějších ocenění, které v této sekci daná banka nebo penzijní společnost v minulosti získala. To vám v mnohém napoví o kvalitách a výhodách doplňkového penzijního připojištění.

Následně si porovnejte všechny dostupné produkty od různých společností a shrňte si jejich výhody, nevýhody, klady a zápory. Zjistěte si také, za jakých podmínek a kdy je možné naspořené peníze předčasně vybrat. Orientovat se můžete také podle nabízených služeb. Těmi může být třeba přístup do účtu vašeho spoření přímo z internetového bankovnictví nebo přes mobilní aplikaci. Dalšími výhodami pak mohou být atraktivní slevové výhody a další bonusy navíc.

V současné době na našem trhu existuje téměř desítka penzijních společností, takže je z čeho vybírat. Rozhodujte se podle aspektů, které jsou pro vás nejdůležitější. Při finálním rozhodování myslete na to, že se nejedná o produkt na pár měsíců či let, ale naopak o produkt dlouhodobý, a proto se vyplatí vybrat vhodnou penzijní společnost a konkrétní penzijní připojištění opravdu s rozvahou a po důkladném uvážení.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu kasičky a pokladničky: