UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Elektro materiál a součástky

Elektro součástky

Asi každý z nás už někdy slyšel pojem elektromateriál. Mnoho z nás si ale neuvědomuje, jak je pro nás elektronika důležitá a co by se dělo, kdyby neexistovala elektronika. Za dřívějších dob lidé elektroniku neměli a také žili. Ale v dnešní době si už prostě nedovedeme a nedokážeme představit, že bychom nemohli ležérně vytáhnout z kabelky mobilní telefon a ihned se podívat a vědět, kolik je hodin.

V dnešní době se elektronika stále vyvíjí. Například mobilní telefony – máme na trhu už hodně značek a každá značka se (troufnu si říct) rok co rok zlepšuje ve svých funkcích a dovednostech. Například značka Apple přichází každý rok s novým modelem mobilního telefonu – který má více a více funkcí a umí čím dál více věcí, o kterých bychom si donedávna mohli nechat jen zdát.

Jak ale můžeme elektroniku dělit a jaké druhy zde máme? Především jsou to:

  1. Mobilní telefony – jak už jsem se zmiňovala, na světě je již plno značek, Apple, Huawei a tak dále.
  2. Notebooky – věc, bez které by se v dnešní době neobešli hlavně studenti, studentky, ale nejvíce přece jenom pracující lidé, kteří ke své práci notebook mnohdy opravdu hodně potřebují.
  3. Tablety – něco podobného jako mobily. Tablety jsou ale oproti telefonům podstatně větší a mají větší obrazovku (jsou ideální na sledování filmů, stahování filmů).
  4. Reproduktory – komu by se dnes nelíbilo, kdyby si mohl svoji oblíbenou hudbu pustit kdykoliv nahlas? Od toho byly vynalezeny reproduktory. Jejich cena se pohybuje v řádu stovek korun až tisíců.
  5. Žehličky – opravdu důležitá věc, když chcete mít krásné, nepomačkané a vyžehlené oblečení. Je dobré vybrat takovou žehličku, aby zcela vyhovovala vašim potřebám a přáním.
  6. Pračka –  v dnešní době nezbytná věc pro praní prádla. Dříve lidé prali na valše, ale to už se teď jen tak nevidí. Takže pračka v dnešní době letí.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá