UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Florbal

Florbal shop

Florbal je sport a... Pamatuju si, že u nás ve třídě na základní škole hrál florbal úplně každý kluk. Vždy to byli kluci slušní a chytří. Zatímco ostatní ročníky chodily za školu kouřit, naši kluci pálili hokejkou do děravého míčku před školou, po škole, vlastně i během přestávek. A pinkají dodnes, jen už s vysokoškolským titulem. Byli by bývali byli (nebýt florbalu) taky za školou? Kdo ví. A nebyli to pouze kluci, co tomu pěknému sportu propadli. Zatímco své první krůčky florbal zaznamenal v roce 1958 v Severní Americe, ve Švýcarsku ho okamžitě začali nazývat „unihockey“. Pro svou genderově vyváženou povahu je totiž vhodný pro chlapce i dívky.

Možná jste doma také vždycky chtěli mít malého hokejistu, či hokejistku, ale hokej stojí příliš peněz a vyžaduje spoustu času i úsilí ze strany rodičů. Myslím, že právě proto je skvělé, že existují podobné alternativy, jakou je například florbal. Je méně rizikový, a o to víc běhavý. Samozřejmě, že ať už se rozhodnete pro jakýkoliv koníček, neuděláte špatně. Dle mého názoru by každé dítě mělo být vedeno k pohybu. Cítit se fit zvenku, znamená cítit se fit uvnitř.

Jsem vděčná, že mě doma do sportu vyloženě nutili. Nejdříve mě rodiče dali na tenis, pak házenou, fotbal, nic mi nebylo dost dobré, a tak ani nečekali, že skončím dobrovolně u basketbalu a vydržím u něj dodnes. Donutili mě nevzdat to. Ze zkušeností, které jsem během těchto let získala, čerpám dodnes. Obzvlášť miluju sporty kolektivní, mezi které patří právě florbal. Nejenže nás sporty zaměstnávají během volných víkendů a odpolední.  

Udržují v nás i dobrou kondici a zdravého soupeřivého ducha. A především nám poskytnou šanci být součástí týmu a s ní i závazek vůči skupině lidí. Tým nás učí už v raném věku všemu, s čím se v životě později musíme vypořádat. Setkáváme se tu s různě vypjatými situacemi v různorodé skupině povah, s výhrami i prohrami, učí nás vytrvalosti a schopnosti poskytnout druhým pomoc, a také ji přijmout.  No a konečně – sport nám dává parťáky na celý život.

Příběhy z čarovné říše pro Dudlu píše: @SuprtrampBanny

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem florbal výbavy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás florbalové pomůcky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hokej-hokejky-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky