Hmyzí hotel

3 položek celkem
Hmyzí hotel
Hmyzí hotel
Skladem (184 ks)
399 Kč

Prohlédněte si produkt Hmyzí hotel, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Dárek, Kvalitní, Levné, Black Friday,

Kód: DS83239883
Vilac Hmyzí hotel červený - poškozený obal
515 Kč

Vyberte si produkt Vilac Hmyzí hotel červený - poškozený obal, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Dárek, Kvalitní, Levné, Červená, Black...

Kód: DS70903389
Vilac Hmyzí hotel červený
572 Kč

Prohlédněte si produkt Vilac Hmyzí hotel červený, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Kvalitní, Levné, Značkové, Červená, Black Friday,

Kód: DS60651033

Hmyzí hotel

Hmyzí hotel? Když jsem o něm poprvé slyšela, klepala jsem si na čelo. Proč bych pro boha, měla chtít ubytovat hmyz na své zahradě? Proto jsem začala zjišťovat informace, o tomto netradičním hotelu na internetu. Já teda nejsem fanouškem hmyzu a představa, že po mě leze brouk, ve mně vyvolává hrůzný pocit. Máte to stejně? Vidíte a přesto jsem hmyzímu hotelu, nakonec přišla na chuť. Neuvědomila jsem si totiž, jak je některý hmyz užitečný.

Zjistila jsem, že mezi nejčastější obyvatele hmyzích hotelů, patří třeba významní opylovači - motýli, čmeláci, samotářské včely nebo pestřenky (známé spíše jako vosičky). Taky se zde zabydlují berušky či škvoři, kteří si hravě poradí se škodlivým hmyzem, jako jsou velmi často se vyskytující a velmi škodící mšice. A musím říct, že mít přírodní zbraně proti mšicím, mi přijde mnohem lepší, než používat všelijaké hubící přípravky. No a když jsem nad tím vším tak přemýšlela, říkala jsem si, že je to ještě ke všemu, krásný designový kousek, který je zajímavým zpestřením pro každou zahradu. A tak jsem neváhala a jeden krásný hmyzí hotel jsem si pořídila.
Hmyzí hotel se dá vyrobit, ale co si budeme vykládat. Zatlouct hřebík sice zvládnu, ale vytvořit takový pěkný kousek, jaký se dá koupit, to opravdu ne. Nemluvě o tom, že to není jen o vzhledu, ale také o funkčnosti. Do mnou vyrobeného „hotelu“, by se nejspíš, nenastěhovali ani ti škůdci.

No a pokud se nakonec rozhodnete si hmyzí hotel (stejně jako já) pořídit. Uvidíte, že vás potěší sledovat, jak se v něm zabydlují první návštěvníci. Naším prvním návštěvníkem byla samotářská včela. Pojmenovali jsme ji Mája a děti ji chodily zpívat. Největší radost z hmyzího hotelu, měly u nás právě děti. A já si myslím, že všechny děti mají svým způsobem rády hmyz a rády jej nejen pozorují. Jakou radost z toho mají hmyzí obyvatelé, to už je jiná otázka. Každopádně se tímto děti učí vztahu k přírodě.

Pro Dudlu napsala: Karolína Rožnovská

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení