Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Karty Bang!

Karetní hra Bang!

BANG! je hra popisující přestřelku ve stylu spaghetti westernů mezi skupinou psanců a šerifem, který je jejich primárním cílem. Zástupci šerifa pomáhají šerifovi inkognito, ale je zde i odpadlík, jenž sleduje svůj vlastní cíl! Ve hře BANG! hraje každý hráč jednu z těchto rolí a představuje jednu z postav inspirovaných dalekým Západem.V roce 2002 Bang! navrhl Emiliano Sciarra. a hra vyhrála cenu Origins Award za nejlepší hru a nejlepší grafiku.

Cíl hry má každý hráč nebo dvojice jiný. Šerif: Aby ochránil zákon a pořádek, musí zabít všechny Psance a Odpadlíka. Psanci: Rádi by zabili Šerifa, ale zcela bez skrupulí se budou zabíjet mezi sebou navzájem, aby získali odměnu. Zástupci šerifa: Pomáhají Šerifovi a chrání ho za každou cenu. Odpadlík: Chce se stát novým šerifem; jeho úkolem je zůstat jako poslední živý ve hře. 

 Co si vybavíte, když se řekne S tebou mě baví svět?

Sníh, tři tátové, kopa dětí, bláznivé soutěže na hraně s bezpečností a trable provázané pohodou bez maminek. Přesně tak vypadalo i moje dětství za zimních radovánek. Každou zimu jsme vyráželi na jarní prázdniny do různých horských koutů naší země. Tři rodiny, tři tátové a pět dětí. Maminky jsme nechávali společně s pudem sebezáchovy daleko za zády.

Nezáleželo, v jakém kraji jsme danou zimu zakotvili a jak staří jsme byli. Jisté věci se zkrátka nikdy nezměnily a staly se základním kamenem našich společně strávených prázdnin. Ať už to byly sázky o správně uhádnutý počet ztracených kusů oblečení jednoho z tatínků, který se rozhodl dorazit na chalupu zkratkou a nečekaně skončil za hranicemi v Polsku, nebo společné večeře formou švédských stolů, kde nechybělo pečivo, šunky, sýry a zmrzlina. Bez čeho se však žádné prázdniny nemohly obejít, byl jednoznačně turnaj v karetní hře Bang!.

Kromě karetních pravidel samotného Bangu jsme však dodržovali i pravidla vlastní. Kolem stolu byl uspořádán zasedací pořádek, jenž se po celý týden nezměnil. Šerif, klíčová postava této hry, která zůstává po celou dobu jako jediná odkrytá, kolovala každý večer kolem stolu o jedno místo dál, aby se její role ujal během týdne každý z nás.

Tou dobou jsem měla každé jarní prázdniny jedno velké přání. Sedět vedle táty, který bude mít na stole vyloženou kartu hvězdy vedle své postavy, a já budu jeho Vice, jeho pomocník. Budu házet kartu Bang! na ty z nás, o nichž mé devítileté já usoudilo, že jsou jednoznačně bandité. Budu mu podstrkovat jedno Pivo za druhým, zatímco moje náboje symbolizující životy ve hře budou postupně ubývat.

Právě Bang! se stal synonymem mého dětství v zimních časech. Krajina byla zapadlá sněhem, a tak jsme nemohli trávit odpoledne v brdských lesích s tátovým kufříkem naplněným indiány, kovboji i totemy, stavět jim přístřešky a házet po sobě šiškami. Byli to zkrátka Slab The Killer, Willy The Kid a Calamity Janet, kdo se kromě mých rodičů, kamarádů a postaviček z Večerníčku podílel na formování mého devítiletého já.

Pro Dudlu napsala: Marie Bydžovská

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem karet na Bang! na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás karty Bang! nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky