UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Catan

Albi hra Catan (Osadníci z Katanu)

Představte si sami sebe v éře objevů: po dlouhé a únavné cestě vaše lodě konečně dosáhly pobřeží nezmapovaného ostrova. Jmenuje se Catan! Ale nejste jediný objevitel. Na pobřeží Catanu přistáli i další nebojácní námořníci a tak závod o osídlení ostrova začal! Ženy a muži vaší expedice staví první dvě osady. Naštěstí neobydlená půda je bohatá na přírodní zdroje. Stavíte silnice a nová sídla, která se nakonec stanou městy.

Podaří se vám získat nad Catanem nadvládu? Na scéně dominuje barterový obchod. Některé zdroje máte v hojnosti, jiných zdrojů je málo. Ruda za vlnu, cihly za dřevo - obchodujete podle toho, co je potřeba pro vaše aktuální stavební projekty. Postupujte strategicky! Pokud jste našli své osady na správných místech a obratně obchodujete se svými zdroji, bude šance ve váš prospěch. Ale i vaši soupeři jsou chytří, tak pozor na ně.

Pro zahájení hry postavíme herní plán pomocí šestiúhelníkových terénních dlaždic. Objevujte Catan - krásný ostrov s horami, pastvinami, kopci, poli a lesy obklopený mořem. Každý umístí dva malé domky do prostorů, kde se setkávají tři terénní hexy. Jsou to naše počáteční osady. A tak to začíná. Hodím dvě kostky. „11“! Každý hex terénu je označen číslem kostky. Každý hráč, který vlastní osadu sousedící s hexem terénu označeným počtem válců, obdrží zdroj vyprodukovaný tímto hexem.

Kopce produkují cihly, lesy dřevo, hory rudu, pole obilí a pastviny vlnu. Tyto zdroje používáme k rozšíření napříč Catanem: stavíme silnice a nová sídla nebo upgradujeme naše stávající sídla na města. Například cesta stojí 1 cihlu a 1 řezivo. Pokud nemáme potřebné zdroje, můžeme je získat obchodováním s našimi oponenty. Každá osada má hodnotu 1 vítězného bodu a každé město má hodnotu 2 vítězných bodů. Pokud chytře rozšíříte, můžete být prvním hráčem, který dosáhne 10 vítězných bodů a vyhraje tak hru!

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Catan na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Catan nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky