Cortex

1 položek celkem
Cortex+
Cortex+
Skladem (100 ks)
699 Kč

Cortex+ může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Kvalitní, Levné, Cortex,

Kód: DS73910739

Albi hra Cortex!

Se vzdělávací hrou Cortex si procvičíte logické myšlení, paměť, postřeh, ale také, jak jste schopni rozpoznávat předměty podle hmatu nebo schopni řešit úkoly pod časovým tlakem. To vše v 8 různých typech úkolů, které zaměstnají celý váš mozek. Všichni hráči hrají proti sobě, a to pomocí 8 různých úkolů, které procvičují různé funkce mozku. Ten, kdo jako první získá 4 části puzzle a složí z nich mozek, vyhrává. Na stůl se položí 10 plastických karet. Všichni hráči je mohou vidět přibližně 30 sekund a mohou si je osahat. Poté se dají plastické karty stranou. Karty s úkoly a dotekové karty s výzvou se zamíchají a položí doprostřed stolu. Zadní strana těchto karet ukazuje, zda se jedná o kartu s úkolem nebo o dotekovou kartu s výzvou (popis viz níže).Hru začíná nejmladší hráč, a to otočením první karty z balíčku. Jakmile se hráč domnívá, že zná správné řešení, co nejrychleji položí svou ruku na kartu. Poté odpoví a sundá ruku z karty, aby se mohlo ověřit, zda je odpověď správná. Každý hráč smí odpovídat jen jednou v kole.

  • Správná odpověď: Hráč získá kartu a položí jí obrázkem dolů před sebe. Pozor: hráč smí mít před sebou maximálně čtyři kar ty. Kdyby si chtěl hráč ponechat kartu, kterou právě vyhrál, ale již má před sebou položeny čtyři karty, musí jednu ze svých karet odložit. Jestliže má hráč před sebou položeny dvě identické karty (stejná zadní strana), může je vyměnit za jeden puzzle mozku.

  • Špatná odpověď: Jestliže hráč odpoví nesprávně, odloží kartu a v příštím kole nesmí odpovídat.

Konec hry: Ten, kdo jako první sestaví všechny čtyři části puzzle mozku, vítězí.

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Víte, že když zakoupíte Albi Cortex na Dudlu.cz, tak tím podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Cortex pro děti i dospělé  nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze