Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Hra Dobble

Hra Dobble

Oblíbená hra mých žáčků. Dnes se jedná o velmi známou a hranou společenskou hrou, která dokáže zpříjemnit každý načatý večer. Pokud máte rádi společenské hry, tahle mezi nimi nesmí chybět. Je to velmi svižná hra, která dokáže zabavit hodně lidí. Dnes ji můžeme hrát v několika variantách. Ať už se to týká kombinace obrázků nebo možností her. Určitě ale neznáte všechny, tak se podívejte na varianty, které si můžete zahrát. Nejvíce se vždy hrají jen dvě, tři varianty, ale pojďme se seznámit i s těmi dalšími.

  1. VĚŽ – Každý hráč obdrží jednu kartu, zbytek balíčku položíme doprostřed, aby na něj všichni dosáhli. Všichni ve stejný moment otočí své karty a snaží se najít stejný symbol s kartou ze společné kopky. Kdo ho najde jako první, kartu si vezme a tvoří svoji věžičku. Vítězem se stává hráč s největším počtem hracích karet.
  2. STUDNA – Opak věže, jelikož teď se karet zbavujeme. Hrací karty se symboly rozdáme mezi všechny hráče, než nám zbyde poslední, tu dáme doprostřed. Cílem je najít stejný symbol a získat co nejvíc karet, jedině tak můžeme zvítězit.
  3. TROJICE – Vezmeme prvních devět karet a položíme je na stůl obrázky nahoru. Už z názvu vyplývá, že hledáme tři stejné symboly. Jakmile je najdete, karty si berete a nahradíte je dalšími třemi. Vyhrává ten, kdo karet nasbírá nejvíce.
  4. OTRÁVENÝ DÁREČEK – Každému hráči rozdáme jednu kartu, ze zbytku vytvoříme věž. Ve stejnou dobu si hráči své karty otočí a hledají stejný symbol na společné kartě a kartách ostatních hráčů. Pokud ho najdete, vezmete kartu zprostřed stolu a dáte ji protihráči. Vítězem se stává ten, kdo má nejméně karet.
  5. HORKÝ BRAMBOR – Všichni obdrží jednu kartu, zbytek si necháme na později. Je to podobné jako „otrávený dáreček“, akorát jsme bez prostřední věžičky. V jeden moment všichni karty otočí. Úkolem je co nejdřív najít stejné dva symboly a svoji kartu předat soupeři. Hrajeme několik her, vítězí člověk, který má nejméně karet.

 

Když se řekne hra Dobble?

Když se řekne hra Dobble, tak si dnes téměř každý vybaví plechovou krabičku s kulatými kartami plnými obrázků, rychlost a bystré oči. Nevím, kdy přesně to bylo, ale jako by to bylo včera, si vybavuji okamžik, kdy nám rodiče koupili domů hru Dobble. V té době ještě nebyla úplně známá a neměla žádné tematické varianty. Existovala jen ta základní hra ve žluto-fialové krabičce. Během chvíle jsme si ji všichni oblíbili a za těch pár let si s ní užili pořádnou legraci. Naše rodina si nikdy nepotrpěla na hraní složitých deskovek či jiných, zdlouhavých her.

Dlouhé zimní večery jsme trávili hraním karet, pexesa nebo Člověče, nezlob se. A tak nás i hra Dobble uchvátila, protože nemá nikterak složitá pravidla a navíc je svižná. Baví nás na ní to, že hrací kolo netrvá hodiny a hodiny. Během pár minut znáte vítěze a můžete se utkat v dalším kole. Musím říct, že nás nabádá i k soutěživosti. Ten, kdo jindy neusiluje o vítězství, je najednou do hry tak vtažen, že se pere jako lev.

Nejvtipnější je, když ve snaze být co nejrychlejší, vám z hlavy vypadávají úplně obyčejná slova – duch, strom, tužka nebo budík? To i v tom největším zápalu může být pěkný hlavolam. Musím říct, že hra má skvělé využití i ve školním prostředí. Díky tematickým rozšířením jako jsou čísla, tvary či barvy, české symboly nebo zvířátka si nejenom prvostupňové děti zpestřují výuku a procvičují probírané učivo.  A co si budeme povídat, děti jsou přirozeně soutěživé a tohle je prostě baví.

A navíc, tato hra jim i něco dá. Takové hry mám nejraději. V cestovním kufru nezabere skoro žádné místo, a tak nikdy nechyběla na rodinné dovolené. Dobble má jednoduše mnohostranné využití, jednoho by možná ani nenapadlo, co všechno tato malá krabička nabízí, že? Ať už máte děti, nebo ne, jistě bude i u vás doma patřit mezi herní oblíbence.

Pro Dudlu napsala: Kristýna Drozdová a Marie Hlaváčová 

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Dobble na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Dobble hru nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky