UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Tipni si!

Společenská hra Tipni si!

Ve hře Tipni si budete odhadovat rychlost, délku, výšku, hmotnost nebo třeba správný letopočet. Pokud si svým tipem nebudete jistí, můžete si vsadit i na svého soupeře! Během hry se dozvíte vtipnou formou spoustu zajímavých informací, rekordů a kuriozit. Cílem hry je získat co nejvíce bodů.

Pravidla hry Tipni si!

Každý hráč si vezme mazatelný fix, 5 modrých žetonů a odpovědní tabulku podle své volby. Kartičky s otázkami jsou rozdělené do šesti okruhů. Utvořte 6 balíčků uprostřed stolu, podle okruhů, otázkami nahoru. Každý balíček řádně zamíchejte. Zbylé žetony můžete nechat v krabici, budou tvořit bank, nebo je umístěte poblíž šesti balíčků, je to jen na vás. Modré žetony mají hodnotu jednoho bodu, žluté žetony mají hodnotu pěti bodů. Kdykoliv v průběhu hry si můžete vyměnit 5 modrých žetonů za 1 žlutý a naopak.

Začíná nejstarší hráč. Při shodě, začíná žena. Pokud by i potom nastala shoda, domluvte se, kdo začne. Hráč, který je na řadě si vybere jednu kategorii a vezme si vrchní kartičku z příslušného balíčku. Rozhodne se, na kterou ze tří otázek chce odpovídat a přečte ji nahlas. Poté každý skrytě napíše svůj tip na svou odpovědní tabulku. Jakmile dopíše svůj tip poslední hráč, všichni otočí tabulky se svými tipy. Nesmí se sejít dva stejné tipy. Hráč, který později napsal shodné číslo, musí svůj tip změnit. V tuto chvíli musíte vsadit 1–5 modrých žetonů na jakýkoliv tip. Můžete vsadit i na sebe. Jakmile si každý na někoho, či na sebe, vsadí, otočte kartičku se správnou odpovědí a nastává bodovací fáze.

Bodování Tipni si!

Hráč, který byl nejblíže správné odpovědi, získává ihned 3 body z banku. Hráči, kteří si na tento nejlepší tip vsadili, získávají dvojnásobek své sázky. Ostatní hráči, kteří si vsadili na jiný tip, ztrácí všechny své žetony. Vraťte je zpět do banku. Příklad: Petr vsadil 4 modré žetony na Moniku. Monika vsadila 5 žetonů na Lucii a Lucie vsadila 1 modrý žeton na sebe. Monika měla nejlepší tip, získává tedy 3 body za správnou odpověď. Petr získává dvojnásobek bodů za sázku na Moničin tip, tedy 8 bodů. Sázky ostatních hráčů propadají banku.

Jakmile vyřešíte bodování, je na řadě další hráč s výběrem okruhu (po levici hráče, který vybíral okruh minule). Doporučujeme okruhy střídat, aby byl výběr otázek pestřejší. Hra končí, jakmile si každý hráč zvolí 2 různé okruhy. V úplně poslední hře je povoleno vsadit vše, co máte, tzv. all-in a tím zvrátit výsledek. Hráč, který má na konci hry nejvíce bodů vyhrává. V případě shody může být vítězů i více.

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Tipni si! na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás společenskou hru Tipni si! nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky