UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Hrací kostky

Hra kostky

Kdo si hraje, nezlobí. To se u nás říkávalo dětem, puberťákům i dospělým. Motto, které objasňuje, že je potřeba lidi zabavit, aby se nenudili a nevymýšleli vylomeniny. V naší domácnosti to rozhodně platí. Jsme bilingvní rodina, máme dva syny, jedinou babičku za oceánem a přátele z nejrůznějších koutů světa. Když nevíme, co bychom vymysleli, kostky zachrání každou zábavu. Pomohou překlenout jazykovou bariéru a děti se otrkají.

Naše rodina moc ráda cestuje a právě kostky jsou ideální hračkou na cesty. Vejdou se totiž i do kapsy a člověk se nemusí bát, že by je jen tak zničil. Stačí si hlídat, aby se v zápalu hry a bouřlivého vyhazování někam nezakutálely. A co hrajeme? Na to by článek na Dudlu nestačil. Nejčastěji vedou klasické vrhcáby s pěti kostkami, protože ke hře stačí kromě kostek jenom tužka a papír (případně mobil) na zapisování skóre a z našich oblíbených trvá nejdéle, takže se zabavíme bez velkých příprav na delší dobu. Často si také připravíme nějaké úkoly na kartičky, nakreslíme plánek a hrajeme hru vlastní (přípravnou fázi zásadně zadávám dětem, když si chci ukradnout chvilku pro sebe). Figurky si nahradíme např. mušlemi nebo drobáky a máme hotovo.

Kromě hracích šestkových kostek mám v zásobě i kostky obrázkové. (Teď nemyslím ty erotické, které se někomu taky můžou líbit, ale klasické obrázky věcí, zvířat aj.) S těmi si zvládnou kluci hrát i sami, vymýšlet různé popisky, příběhy, které dávají i nedávají smysl, a když hrají s někým dalším, krásně si rozšiřují slovní zásobu. Někdy se přistihnu, jak je sleduju s otevřenou pusou a tetelím se nad jejich šikovností.

Málem bych zapomněla. Možná jste si to mysleli, že občas učím cizí jazyky. Je to tak a na kostky nedám dopustit ani při výuce. Hodí se totiž úplně na všechno: od zahřívacích aktivit, přes pomůcku pro výběr z možností, až po zmiňované vymýšlení příběhů.

Pro Dudlu sepsala: Zuzana Izquierdo Montes

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hracích kostek na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hru kostky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

spolecenske-hry-deskovky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Kudy z nudy