Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Hračky Popelář

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je tolik dětí fascinováno popelářskými vozy a proč tolik z nich touží po tom stát se popelářem? Je to asi jasné - kdo by se nechtěl svézt na popelářském voze, že? Popelářské hračky jsou proto stále v kurzu a jen tak z něj zřejmě nevyjdou. Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

1 položek celkem
Popelářské auto kovové
211 Kč

Kovové natahovací popelářské auto o velikosti cca 20 x 8 x 6 cm. Rozměry balení cca 25,5 x 11 x 7 cm. Věk 3+

Kód: DS43025511

Hračky popelář

Pokud se malých dětí zeptáte, čím chtějí být jaké velké, nemalé procento z nich odvětí, že se touží stát popelářem. Upřímně nevím, co ratolesti a obzvláště pak kluky, na tomto povolání tak fascinuje. Na druhou stranu si velice živě vzpomínám, že i já jsem kdysi ráda pozorovala popeláře, jak odvádí svou těžkou a rutinní práci.

Můj syn byl těžký „dudlíkový závislák“. Když se blížily jeho druhé narozeniny a on se ani omylem nemínil svého dudlíku vzdát, začala jsem si dělat velké starosti. V nočních můrách mě děsila představa, že se svého milovaného dudlání nezbaví ani po nástupu do školky a bude tam chodit s dudlíkem pověšeným na šňůrce okolo krku.

Usilovně jsem proto začala zjišťovat, jak syna dudlíku zbavit. Pokud možno nějak nenásilně, aby to na něm nezanechalo (s nadsázkou) trvalou újmu. Studium materiálů se nakonec vyjevilo jako zcela zbytečné, jelikož jsme dudlík jednoduše obřadně vyhodili do odpadkového koše. Ten jsme vynesli do popelnice, a poté jsme se synem koukali na popeláře, jak obsah popelnice sypou i s dudlíkem do útrob vozu. Syn si kupodivu na život bez dudlíku hladce zvykl a už se na něj ani neptal.

Asi o dva měsíce později jsme byli v nedalekém městečku na zmrzlině. Spokojeně jsme seděli na předzahrádce a jedli zmrzlinu. Zážitek nám zpestřil přijíždějící popelářský vůz, který zastavil nedaleko. Popeláři se zkušeně chopili tamních popelnic. V tom začal syn nadšeně výskat, ukazovat na popeláře a nahlas s radostí v hlase křičel na celé náměstí: „To jsou on! Oni mají můj dudlík! Vezou ten můj dudlík!" Rozesmáli jsme celé osazenstvo zahrádky. Mně pak nezbylo než synovi složitě vysvětlit, že tito popeláři už jeho dudlík dávno nemají.

A co dostal syn od Ježíška? Nebyl to dudlík, ale pod stromečkem našel model popelářského vozu. V současnosti je to jedna z jeho vůbec nejoblíbenějších hraček.

Věděli jste, že:

  • Starověké kořeny profese: Práce související s odstraňováním odpadu má své kořeny už ve starověkých civilizacích, kde byly k odstraňování odpadů využívány vozíky a koše.
  • Popelářské služby v historii: První organizovaná služba na odvoz odpadu byla zavedena v Anglii v 18. století, což byl významný krok k modernímu systému sběru odpadu.
  • Důležitost popelářů pro veřejné zdraví: Popeláři hrají klíčovou roli v ochraně veřejného zdraví, protože efektivní odstraňování odpadu zabraňuje šíření nemocí a znečištění.
  • Fascinace dětí popelářskými vozy: Mnoho dětí je fascinováno popelářskými vozy kvůli jejich velikosti, zvuku a schopnosti "pohlcovat" odpad. Tato vozidla představují pro děti dobrodružství a transformaci.
  • Vliv technologie: Moderní popelářská vozidla jsou vybavena pokročilou technologií, jako jsou hydraulické zdvihací mechanismy, které zlepšují efektivitu a bezpečnost práce.
  • Ekologický přínos: Dnešní popeláři nejenže odvážejí odpad, ale také se podílejí na recyklačních a ekologických programech, které pomáhají chránit životní prostředí.
  • Význam popelářů v kultuře: Popeláři jsou často zobrazováni v dětských knihách a televizních pořadech jako hrdinové každodenního života, což přispívá k jejich popularitě mezi dětmi.

Pro Dudlu sepsala: Jitka Kučová | Edit: Andrea B.

Víte, že nákupem hračky popelář na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás popelář hračka nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.