4 položek celkem
Granna Popelka
Granna Popelka
Skladem (1 ks)
389 Kč

Princ pořádá veliký bál a Popelka by se jej ráda zúčastnila. Její přání se může splnit jen díky kouzlům… a vašemu postřehu a paměti! Na kostce se vám zobrazí akce, které můžete...

Kód: DS11164650
Auto popelářské se světlem a zvukem 15 cm kovové
314 Kč

Popelářský vůz na baterie "Popeláři" z kovu na zpětný chod, který vydává zvuk a svítí jako opravdový. Auto má kovové prvky. Po stisknutí tlačítka na střeše bliká a vydává zvuky....

Kód: DS75704059
Green Toys Recyklační popeláři
897 Kč

Rozměry: 15,9x18,4x30,5 cm Věk: 12m+ Materiál: recyklovaný plast z láhví od mléka

Kód: DS41615029
Popelářské auto kovové
252 Kč

Kovové natahovací popelářské auto o velikosti cca 20 x 8 x 6 cm. Rozměry balení cca 25,5 x 11 x 7 cm. Věk 3+

Kód: DS43025511

Hračky popelář


Pokud se malých dětí zeptáte, čím chtějí být jaké velké, nemalé procento z nich odvětí, že se touží stát popelářem. Upřímně nevím, co ratolesti a obzvláště pak kluky, na tomto povolání tak fascinuje. Na druhou stranu si velice živě vzpomínám, že i já jsem kdysi ráda pozorovala popeláře, jak odvádí svou těžkou a rutinní práci.

Můj syn byl těžký „dudlíkový závislák“. Když se blížily jeho druhé narozeniny a on se ani omylem nemínil svého dudlíku vzdát, začala jsem si dělat velké starosti. V nočních můrách mě děsila představa, že se svého milovaného dudlání nezbaví ani po nástupu do školky a bude tam chodit s dudlíkem pověšeným na šňůrce okolo krku. Usilovně jsem proto začala zjišťovat, jak syna dudlíka zbavit. Pokud možno nějak nenásilně, aby to na něm nezanechalo (s nadsázkou) trvalou újmu. Studium materiálů se nakonec vyjevilo jako zcela zbytečné, jelikož jsme dudlík jednoduše obřadně vyhodili do odpadkového koše. Ten jsme vynesli do popelnice, a poté jsme se synem koukali na popeláře, jak obsah popelnice sypou i s dudlíkem do útrob vozu. Syn si kupodivu na život bez dudlíku hladce zvykl a už se na něj ani neptal.

Asi o dva měsíce později jsme byli v nedalekém městečku na zmrzlině. Spokojeně jsme seděli na předzahrádce a jedli zmrzlinu. Zážitek nám zpestřil přijíždějící popelářský vůz, který zastavil nedaleko. Popeláři se zkušeně chopili tamních popelnic. V tom začal syn nadšeně výskat, ukazovat na popeláře a nahlas s radostí v hlase křičel na celé náměstí: „To jsou on! Oni mají můj dudlík! Vezou ten můj dudlík.“ Rozesmáli jsme celé osazenstvo zahrádky. Mně pak nezbylo než synovi složitě vysvětlit, že tito popeláři už jeho dudlík dávno nemají.

A co dostal syn od Ježíška? Nebyl to dudlík, ale pod stromečkem našel model popelářského vozu. V současnosti je to jedna z jeho vůbec nejoblíbenějších hraček.

Pro Dudlu sepsala: Jitka Kučová

Víte, že nákupem hračky popelář na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás popelář hračka nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.