Intellect ball

2 položek celkem
Hlavolam Intellect Ball 208 překážek
366 Kč

Dejte dětem do rukou tuto chytrou hračku, aby procvičovali svou zručnost a myšlení. Inteligentní koule má 208 překážek, kterými musíte dostat kuličku do cíle. Díky tomuto...

Kód: DS83841326
Hlavolam Intellect Ball 100 překážek
179 Kč

Darujte svému dítěti hračku a zároveň pomůcku pro rozvoj motorických schopností, inteligence a koordinace. Inteligentní koule 100 překážek je skvělá zábava pro Vaše děti. Tato...

Kód: DS77669509

Magical hlavolam Intellect Ball

Už vás nebaví klasické hlavolamy jako ježek v kleci nebo jednoduchý labyrint s kuličkou? Hitem poslední doby jsou víceúrovňové hlavolamy nazývané jako Intellect ball. Již samotný název charakterizuje vzhled hlavolamu a to, že si vy i vaše děti procvičíte několik typů dovedností.

Uvnitř těchto 3D hlavolamů ve tvaru koule je umístěno bludiště s různorodými a záludnými překážkami — cílem je dostat kuličku přes tyto překážky až do cíle. Na první pohled to v kouli vypadá jako velká spleť barevného plastového smetí, ale při bližším pohledu uvidíte mnoho drah a různých průchozích bodů. Přiznávám, že jsem si na první pohled (díky hodně barevnému provedení) říkala, že je to nějaká hračka pro mimina, takže mě to vůbec nezaujalo, ale čím více jsem si o tomhle hlavolamu četla, tím víc mě začalo lákat ho zkusit.

Na trhu je několik typů Intellect ballů pro menší i větší děti a samozřejmě tedy i dospělé, které se odlišují právě počtem překážek. Jako dítě jsem měla ráda jednoduché hlavolamy typu dostat kuličku z místa A do místa B, ale to vás za chvíli přestane bavit. Tohle je ale jiná liga a přiznám se, že mě dost láká Intellect ball zkusit. Trpělivostí a koordinací zrovna neoplývám, takže tohle by byla dobrá volba, jak je potrénovat.

Hra, při které si procvičíte soustředění, prostorovou představivost, logické myšlení, motoriku, obratnost, koordinaci, cílevědomost a trpělivost. Tohle jsou zkrátka vlastnosti, které se vám budou v životě hodit. Ideální je začít je trénovat odmala a Intellect Ball mi přijde jako nenásilný způsob, kdy děti do ničeho nenutíte. Přirozeně vám tenhle hlavolam nedá klid, dokud ho nedokončíte.

Výhodou je, že po bludišti bývá rozeseto pár kontrolních bodů, takže pokud uděláte chybu, není nutné začínat od začátku, ale můžete pokračovat třeba od bodu dva. Kouli můžete otáčet, jak je libo (až o 360°), to je taky zajímavý nápad. Možná pak nebudete vědět kudy kam s kuličkou. Vzhledem k obtížnosti hlavolamu se musíte naučit triky, kdy vést kuličku pomaleji, kdy rychleji, kdy kouli otočit atd. Pilováním té správné techniky nejspíše strávíte hodiny. Do hry se ponoříte tak, že nebudete vnímat čas ani prostor.

Dejte dětem do rukou tuto chytrou hračku, aby procvičovali svou zručnost a myšlení. Inteligentní koule má od 100 do  208 překážek, kterými musíte dostat kuličku do cíle. Díky tomuto skvělému hlavolamu se děti mohou učit cvičit logické myšlení, a nebo se touto inteligentní koulí můžete zabavit, když se zrovna nudíte. Inteligentní koule 100 až 208 překážek je originální dárek pro vaše hlavinky, která zlepšuje koordinaci a motoriku nejen dětí.

Pro Dudlu napsala: Psiema

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem Intellect ball na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Intellect ball nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky