UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kamerový systém

Kamerový systém

Z minulosti máme špatnou zkušenost s řešením dopravní nehody a dlouhého dohadování s policií i pojišťovnou, kdy jsme byli stále špatní z toho, zda se podaří prokázat, že jsme nehodu opravdu ani částečně nezavinili, rozhodli jsme se pro příště si pořídit do auta kameru. Zatím naštěstí nebylo již potřeba záznamem nic prokazovat. Jednou, ale k tomu moc nechybělo a tak jsme se rozhodli, že si tento záznam pustíme. Záhy jsem, ale ke svému překvapení zjistil, že bych se i mohl bát, aby při zveřejňování nebo prokazování záznamu někdo nežaloval mne, za to, kolik řidičů jsem na záznamu urazil. Díky záznamu mám tedy i sebereflexi a zkusím si dávat do příště pozor a připomínky manželky při cestě, ať alespoň kvůli synovi se držím v klidu, vzít v potaz. Zde se jednalo o video z naší cesty na nákup.

Jelo totiž proti nám auto, jehož řidič jel i ve vesnici jako blázen a nebezpečně předjížděl. Dále, když jsme vyjížděli ze stopky byl zde další, slušně řečeno, rozumově zaostalý, řidič, který předjížděl v křižovatce a my, když jsme vyjížděli ze stopky neměli jsme šanci ho vidět. Ještě, že jsme nejeli o 2 vteřiny dřív, nechci ani domyslet, co by se stalo…Prostě jsme se ještě jednou na ten záznam chtěli podívat a navíc zjistit, jak dobře naše nová kamera funguje. Potěšilo nás, jak dobře byly vidět značky ostatních aut a že kamera zabrala skutečně vše. Z chování řidičů a nastalých situací mně šel, ale mráz po zádech, později už však záznam byl klidný a spíše jsem se nasmál. Během našeho půlhodinového nákupu (kameru jsem po zastavení zapomněl vypnout), jsem stihl zahlédnout, jak se před naším autem se dvě ženy líčili a jedna dokonce přijela s autem a stihla se před obchoďákem převléknout.

Takže krom jednoho piráta silnic, jsem viděl hezké převlékání a několik malování, myslím si tedy, že tyto kamery jsou celkem užitečná věcička. I když je fakt, že snad ještě víc mne pobavil záznam z domácí kamery známého, kde se jejich psí mazlíčci snaží v jejich nepřítomnosti zdemolovat celou domácnost, zatímco páníček si v té době ještě lenoší na pláži v Řecku a zatím nic netuší a jejich dočasná opatrovnice je z toho úplně vedle…

Pro Dudlu napsal: Tomáš Sláma