UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kapslovky

Kapslíkovky


„Tati, tati koupíš nám kapslíky?“ S touto otázkou jsme převážně chodili za ním. Máma nerada viděla jakékoli zbraně v našich malých dětských ručkách, ale tátovi to nevadilo. Možná i proto, že tou dobou byl u policie, ale možná hlavně kvůli tomu, že jsme si s pistolemi na kapslíky dokázali s bráchou vyhrát, jako s ničím jiným. Nemohlo se nám nic stát, a proto nakonec i máma byla spokojená. Jen ten rámus ze střel byl pro ně někdy dost otravný. No, co by neudělali pro své vysněné andílky.

Vždy chvilku trvalo, než jsme rodiče přemluvili ke koupi nových zásob. Však když se to povedlo, tak jsme měli docela slušný arsenal a mohlo to občas vypadat, že se chystáme do války. Rodiče byli šťastní, že jsme je přestali otravovat. Ovšem po pár minutách si rvali vlasy a možná i litovali, že nám opět ustoupili. Z pokojíčku se začali ozývat střely a křik. Vystřílené kapslíky se válely všude po bytě a vzduchem se nesl zápach tvrdého boje a hlas rodičů, že už nám nikdy červená kolečka nekoupí. Nám to v tu chvíli bylo celkem jedno, protože jsme zásob měli opravdu hodně.

Každopádně jsme měli několik her, možná scénářů, které jsme díky kapslíkovým pistolím uskutečňovali. Hráli jsme si na piráty, policajty, kovboje a dokonce i na Hvězdné války. No a pak přišel den, kdy jsme si chtěli znovu zastřílet. Prohledali jsme celý pokojíček, ale naše dětské pistole jsme už nenašli. Rodiče už nesnesli naše povykování, a tak nám vše schovali. Ještě pár let poté, jsme nacházeli kapslíky ve skříňkách, ale už jsme mohli jen vzpomínat.

Musím i zpětně říct, že to byla asi jedna z mých nejoblíbenějších hraček, a proto už mám pro svého malého synka připravený celý pás s pistolkou. Čekám jen až ji udrží v ruce a jdeme válčit. Možná se půjdeme vyřádit k babičce, ať si také zavzpomíná.

Pro Dudlu sepsal: Vojtěch Macháček

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem kapslovky pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětské kapslové pistole nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-zbrane-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky