UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Karnevalové paruky

Paruky na karneval

Karnevalové paruky jsou opravdu rozšířené po celém světě. Asi všichni známe karneval. Ale pokud je tady někdo z vás, který karneval nezná, vysvětlím vám hned v tomto článku, o co jde.

Karneval je jakási forma zábavy. Může se konat díky různým příležitostem nebo akcím. Nejčastěji se tedy ale koná před Velikonocemi - je spojovaný s masopustem.
A protože karneval má opravdu spoustu přestrojení, masek a obleků a vlastně smyslem karnevalu je udělat ze sebe nějakou postavičku (nejlépe takovou, aby vás vystihovala), můžete se na karneval opravdu nastrojit. Ženy můžou jít na karneval například za vílu, berušku, čarodějnici a podobně, kluci nebo muži zase mohou jít například za Batmana, Spidermana, čmeláka, brouka, nebo nějakého superhrdinu - je to jen o vás a vaší představivosti a fantazii!

A samozřejmostí je i karnevalová paruka, která o vás toho taky může hodně vypovědět. Existují paruky s krátkými vlasy, nebo s dlouhými vlasy. A jsou k dostání také v mnoha barvách a provedeních - barvy jako jsou černá, červená, hnědá, fialová, modrá, zelená, růžová a podobně jsou u karnelových paruk naprosto normální. Některé paruky mají rovné vlasy, jiné mohou mít zase kudrnaté či vlňaté. A jestlipak uhádnete, která paruka je na karnevalu snad tou nejoblíbenější? Hodně oblíbenou parukou pro karneval je paruka, která má vlasy klauna. Já se tomu ani nedivím. Přestrojit se na karneval za klauna má totiž svoje výhody. Okolí uvidí, že si ze sebe umíte udělat legraci. Všechny na karnevalu pobavíte - a ještě se stanete díky paruce klauna hvězdou karnevalu. Taková paruka klauna většinou vypadá tak, že má duhové vlasy - prostě jako klaun. A pokud chcete svoje přestrojení za klauna dovést k úplné a naprosté dokonalosti, k paruce si navíc ještě vezměte červený nos - a cena za nejlepší karnevalovou paruku je vaše.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá