UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kondicionér na vlasy

Kondicionér

Mnoho z nás si kupuje šampony. Vlastně každý z nás. Když se ale řekne slovo kondicionér, často někteří z nás ani neví, k čemu je vlastně určen a jaké má účinky. Kondicionér je přípravek pro zlepšení kvality vlasů. Aplikuje se tehdy, když jsou vlasy umyty šamponem – tedy po umytí.

Kondicionéry se dělí na:

Oplachové kondicionéry – počká se, až látky v kondicionéru zapůsobí, nicméně po nějaké době se musí umýt a opláchnout vodou, jinak by byly vlasy mastné a nehezké.

Bezoplachové kondicionéry – tyto kondicionéry stačí pouze nanést na vaše vlasy po umytí šamponem a kondicionér nemusíte již smývat. Říká se jim často leave-in.

Jak často by se měl kondicionér na vlasy používat?

Ne každý den, stačí, když si jej aplikujete například jednou – dvakrát týdně.

Kterému kondicionéru bych já osobně dala přednost?

Osobně bych dala přednost spíše bezoplachovému kondicionéru, který nemusím smývat, stačí pouze nanést. Je to pohodlnější a rychlejší. Osobně mně to takhle více vyhovuje, ale třeba někomu jinému může vyhovovat zase spíše oplachový kondicionér.

Jak dlouho nechat zapůsobit kondicionér?

Není třeba čekat příliš dlouho, měly by stačit dvě až tři minuty, maximálně pět minut. Kromě toho, že kondicionér zlepšuje kvalitu vlasů, svým způsobem je i vyživuje. Je to stejné jako u rostliny – nejen, že ji zaléváte, ale když je potřeba, zastříhnete ji… Tak stejně je to s kondicionérem. Kondicionér jsou jakési živiny pro naše vlasy, mnoho lidí má také ten názor, že po kondicionéru jsou vlasy vyživené, krásné, lesklé a také rychle rostou, což je i pravda (díky těm potřebným živinám).

Věřte nebo ne, pokud budete používat kondicionér a o svoje vlasy se budete pečlivě starat, poděkují vám za to svou krásou a lesklostí. Pokud ještě zvažujete koupi kondicionéru, určitě neváhejte! Je to opravdu velmi dobrá investice.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá