UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kostým Hasiče

Dětské hasičské oblečení

Náš syn si hraje velmi rád na hasiče. Měl hasičská auta a knížku o tom, jak vypadá hasičská zbrojnice a jak hasiči hasí hořící dům. Největší nadšení z hasičů přišlo po zhlédnutí pohádky Požárník Sam, kterého jsme sledovali od rána do večera.

Jednou jsme tedy synovi koupili sadu, ve které byla hasičská přilba a další nezbytné příslušenství každého malého hasiče. Přilba byla synovi poměrně velká a nosil ji štítem dozadu, ale byl v ní velice roztomilý. Dalším vybavením v sadě byla sekyrka, kterou se syn snažil několikrát rozsekat hračky a vybavení domu, ale nikdy se mu to nepodařilo. Sekyrka byla totiž plastová a tou opravdu nic nerozseká, což bylo u syna provázeno velkou nelibostí a sekyrka byla podle něj k ničemu. Spokojen byl ale s hasicím přístrojem, který si vzal do vany a stříkal z něj vodu během koupání. Zbytek věcí ze sady zůstal celkem nepovšimnut ležet mezi ostatními hračkami.

Jedné noci nám začal hořet dům, který byl dřevěný a jednalo se tak o poměrně rozsáhlý požár, který přijelo hasit několik jednotek hasičů. Syn mohl vidět na vlastní oči, jak hasiči pracují. Byla by to zajímavá zkušenost, kdyby nehořel náš vlastní dům. Po tomto zážitku jsme si s manželem říkali, že už nikdy v životě nechceme vidět hasiče. Náš malý syn se ovšem rozhodl, že až vyroste, stane se hasičem a jako dárky chce hasičská auta. Vymyslel si i hru, při které běhá s hadicí od vysavače, my mu musíme říkat, kde hoří a syn hasí oheň. Syna tato hra velice baví, nás s manželem už méně, ale co bychom neudělali proto, aby měl syn radost.

Pořizujeme mu i ta hasičská auta, ale podle syna mají krátké hadice. Manžel tedy přinesl z práce brzdové hadičky z vraků aut a syn si hadičky lepí k autíčkům lepicí páskou, aby s nimi mohl hasit. Když se mu hadička od auta odlepí, běhá pouze s hadičkou a my jsme opět u oblíbené hry na hořící byt a malého nadšeného hasiče.
Ze sady s hasičskou přilbou nám zůstal pouze hasicí přístroj, který si syn nechal u babičky a tak si s ním může stále hrát a stříkat z něj vodu při koupání.

Pro Dudlu napsala: Veronika Štrachová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem kostýmu hasiče na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kostým hasiče nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kostymy-karneval-masky-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky