Kostým Klauna

2 položek celkem
Šaty na karneval - klaun dívka, 130 - 140 cm
473 Kč

Karnevalový kostým - Klaun. Velikost: Pro větší děti ( 130 - 140 cm). Obsahuje: šaty, ozdobu hlavy a nákrčník. Rozměr balení cca 30,5 x 47 x 3 cm. Věk 3+

Kód: DS21553034
Klaunův nos a čepice
Klaunův nos a čepice
Skladem (100 ks)
102 Kč

Karnevalový dolněk klaunův nos a čepice s rolničkami. Rozměr balení 11,5 x 32 x 3 cm. Věk 3+

Kód: DS45332429

Klaunský kostým

Klauna známe asi všichni. Pohodový panáček, který se snaží rozesmát takřka každého, koho potká. Můžeme jej nejčastěji vidět v nemocnici, kdy plní svoji roli a úkol dokonale.

Přichází k nemocným dětem, které zde třeba leží několik měsíců, možná i let a chce jim udělat radost. Takové klauny můžeme v nemocnicích potkat právě proto, že děti, které tu již leží dlouho, se můžou cítit smutně a osaměle. Klaun jim ale v tomhle může hodně pomoct a alespoň na chvíli zvednout náladu a potěšit je svými řečičkami, vtípky, které si předem připraví, aby se děti smály, zapomněly na všechno utrpení a stres a pobavily se. Kdo ví, co bychom bez takových klaunů, kteří zlepšují den, vůbec dělali - i já jsem jednou ležela více jak čtrnáct dní v nemocnici a tyto klauny potkávala.

Nemohla jsem se s nimi přestat smát. Zkoušeli hrát na harmoniku, ale hráli tak falešně, že se smíchy nikdo neudržel a začalo se smát prakticky celé oddělení včetně doktorů. Když jsem tam ležela, cítila jsem se hodně špatně a každý den pro mě byl stresem. Právě klauni mi z tohoto stresu a depresí hodně pomohli. A stálo to za to, byť jen na malou chvíli. Ale ten pocit, že se cítíte lépe alespoň na krátký čas a dokážete se i v nemocnici od srdce zasmát, je prostě k nezaplacení.

Je dobře, že takoví klauni, kteří dělají svoje povolání rádi a od srdce, existují. Řekla bych, že je to tak nějak jejich životní poslání. Žít s pocitem, že pomáhají lidem se smát, že se i nemocní, kteří už to třeba chvílemi vzdávají (třeba jsou vážně nemocní - mají rakovinu), opravdu smějí a není to ten falešný smích, který jistě každý zná. A v takovou chvíli dá i "obyčejný" klaun naději nemocnému, že všechno může být zase jednou lepší a deprese a problémy zmizí. A přesně z takového důvodů si každého klauna neskutečně vážím a obdivuji ho.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem kostýmu klauna na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nic pro kostým klauna nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kostymy-karneval-masky-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky