UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kostým Kovboje a Kovbojky

Kovbojský kostým

Westernová tematika mě zajímá a mám slabost pro kovbojské oblečení. Jako pubertální člověk jsem si u Vietnamců opatřila stetson a nosila ho i do školy. Také se mi líbily košile a samozřejmě šátek kolem krku. Kamarádce, o čtyři roky mladší, koupil její táta někde na trhu úchvatný širák – hnědý kovbojský klobouk jako pro nějakého prérijního lovce. Já jsem jím byla přímo okouzlena a žebrala o něj. Odmítla s tím, že kdyby se to taťka dozvěděl, byl by zklamaný. Jednou téměř svolila a ptala se mě, za kolik ho chci koupit. Jenže vzápětí mě zase odpálkovala, že by to byla nevděčnost vůči tátovi. Přitom ten klobouk nikdy nenosila, protože se jí ani nelíbil. Velmi mě bolelo, že se v nánosu prachu válel někde na skříni a kočka si z něho udělala polštář a boxovací pytel. 

Korunu tomu kamarádka nasadila, když jej použila na maturitním plese, což jsem zjistila z fotek na Facebooku. Ona tam ten zmačkaný širák zapomněla, a tak se po něm slehla zem. Můj zármutek byl neskonalý.

Je mi také blízký tramping. Zrovna nedávno jsem byla s přáteli na vandru v Roverkách a spousta z nás měla kovbojský oděv. Naše lednové putování Máchovým krajem mě bavilo, jenže jsem se po druhé noci, kdy mě pěkně potrápil mráz, vrátila s covidem, zimnicí a horečkou. Mám raději čundry v teplejším období, kdy vše zelené není pokryto bílou peřinou.  

Čtu se zalíbením kovbojky a indiánky a líbí se mi to i v televizi. Sama píši jeden knižní western, a tak listuji i příslušnou literaturou faktu, abych byla v obraze. Mám také ráda karetní hru Bang!.

Svůj klobouk ale nenosím, protože to není ten kamarádčin. Můj je o něco větší, proto ne tak pohodlný, a jen několik dní po nákupu jsem jej připravila o stahovadlo šňůrky pod krkem, abych posléze zjistila, že na krosnu, kde se mi urvalo to původní, nepasuje. Zpátky jsem ovšem tkaloun provléci neuměla. Klobouk jsem však využila při jednom dětském dni, organizovaném naším skautským oddílem.

Líbí se mi také country, westernová a trampská hudba. Zpívání s přáteli u ohně s kytarou mě naplňuje. Vždy jsem toužila naučit se hrát na tento strunný nástroj, avšak ukázalo se, že na to nemám buňky a neumím zpívat. Udělat ze svého songu hit tak zůstane jen v mých představách, pokud si tedy neseženu profesionála či někoho, kdo mnou vymyšlenou melodii a slova zhudební. 

Pro Dudlu napsala: Petra Sýkorová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem kostýmu kovboje na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nic pro kostým kovbojky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kostymy-karneval-masky-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky