Kůň na tyči

2 položek celkem
Bigjigs Toys Koníček na tyči žlutý
491 Kč

Rozměry: 4x85x9 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS27569190
Bigjigs Toys Koníček na tyči vzorovaný
727 Kč

Rozměr: 23,5x95x25 cm Rozměr balení: 24x96x25 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, látka

Kód: DS83643781

Koňská hlava a koník na tyči

Je ti devět let. Dětský pokoj obklopují plyšové hračky nejrůznějších barev a tvarů. Jeden se však mezi ostatními vyjímá. Čtyřnohý tvor s tmavě hnědou srstí, dlouhou hřívou a ocasem spleteným do dlouhého copu. Ten, s nímž trávíš většinu svých odpolední, jakmile přijdeš domů ze školní lavice, maminka se tě ve dveřích zeptá, jak v té škole bylo, a ty jako obvykle odpovíš „nic moc“. Odhodíš tašku plnou učebnic a sešitů do kouta a míříš k posteli, podél níž máš všechna zvířátka plyšového materiálu vyskládaná.

Nemusíš ani na kratičkou chvíli uvažovat a automaticky natahuješ ruku po Bleskovi, jak jsi koníka kdysi pojmenovala (tehdy jsi ještě nevěděla, že takové jméno není příliš originální – jak bys taky mohla, když se váš kocour jmenuje Mikeš). Běháš s ním po dětském pokoji, zatímco si představuješ samu sebe na jeho hřbetě, jak společně cváláte skrze lesy a louky. Tvé představy jsou však jediné, co ti po těch letech slz, odříkání a proseb o vlastního koně. Přes to všechno víš, že se nemůžeš zlobit. Maminka má jenom strach.

Blíží se Vánoce a máš velký úkol. Napsat dopis přání pro Ježíška, který maminka odešle na Severní pól a Ježíšek je všechna vyplní. Ty víš, že to jedno ti patrně opět nesplní, ale protože jsi po své mamce zdědila tvrdohlavost a neústupnost ve svých rozhodnutích, nic nevzdáváš a rok co rok to zkoušíš dál. Vystřihuješ kus barevné čtvrtky, na nějž píšeš v bodech seznam věcí, které bys ráda viděla pod vánočním stromkem. Jako poslední píšeš tvého vymodleného čtyřnožce, k němuž přikresluješ ilustraci.

Je Štědrý večer, uslyšíš zvonek a běžíš do obývacího pokoje. Rozsvícený stromek se ti odráží v očích, které zběsile těkají po pokoji ve snaze objevit schovaného poníka. Nikde nic.

V tom okamžiku zavadíš pohledem o tyč opřenou vedle pohovky. Na zabalené tyči s obrovskou mašlí visí jmenovka s tvým jménem. Papír rychle strháš, až ti do tváře zůstanou zírat dvě velká, hnědá kukadla.

Kdykoli od toho večera přijdeš domů ze školní lavice, odhodíš tašku plnou učebnic a sešitů do kouta. Míříš k posteli, vedle níž máš tyč s koňskou hlavou položenou, a natahuješ po Bleskovi ruku. Běháš na jeho hřbetě a cváláte společně skrze lesy a louky.

Už tehdy v devíti letech jsi poprvé zjistila, jak krásnou věcí takový kompromis může být, a zatímco šťastně poletuješ s koňskou hlavou po zahradě, maminka se může v klidu připravovat na dobu, kdy sebere odvahu a zaplatí ti první opravdovou jízdu.  

Pro Dudlu napsala: Marie Bydžovská

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem koníka na tyči na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás koně na tyči nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

chrastitka-kousatka-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení