UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Logik

Společenská hra Logik

Hra Logik je ve světě známá pod názvem Mastermind a je tomu již od roku 1971. Hra spatřila světlo světa díky izraelskému poštovnímu a telekomunikačnímu odborníkovi Mordecai Meirowitzi. Hra původně odkazovala na hru Býci a krávy, kterou naši předci hráli již o sto let dříve pouze pomocí tužky a papíru. Do České republiky se hra dostala pod vše vypovídajícím názvem Logik. Jak již název napovídá, jedná se o logickou hru, která je určená pro dva hráče. K nám domů se hra dostala počátkem počátkem osmdesátých let, když Mastermind přivezl táta ze služebního pobytu ve Švédsku. A protože jsme rodina, která miluje hádanky, luštění, rébusy a všechny logické a paměťové hry, hned nás pohltila.

Začali jsme si lámat hlavy, jak co nejrychleji uhodnout správnou kombinaci barev, které si pro nás protihráč vymyslel. Když naše paní logopedka vytáhla českou verzi hry během sezení, srdce mi zaplesalo, že nastal konečně správný čas vytáhnout hru ze skříně pokladů z dětství a začít hrát Logika doma s dětmi. Stejně jako to bylo u nás, i naše děti hra uchvátila a patří mezi naše nejoblíbenější.

A jak se tato skvělá hra hraje?

Základem hry je plastová krabička. V ní je spousta otvorů v řadách nad sebou. Při hře pak do každé řady vkládáte různobarevné kombinace herních kolíčků a snažíte se uhodnout skrytou barevnou kombinaci kolíčků pod stříškou vašeho protihráče. Další součástí hry jsou černé a bílé bodovací kolíčky. Pokud hráč uhádne ve svém pokusu kolíček, který má stejnou barvu jako kolíček z hádané kombinace, obdrží bílý kolíček. Je-li navíc barevný kolíček na správné pozici, obdržíte černý. Vaším úkolem je uhodnout kombinaci barev ve správném pořadí, kterou vymyslel protihráč. Po tomto pokusu si hráči vymění role a ten, komu bude stačit méně pokusů na uhodnutí kombinace, se stává vítězem. Přeji příjemnou zábavu!

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Logik na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás společenskou hru Logik nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

spolecenske-hry-deskovky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Kudy z nudy