UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Mars

Desková hra Mars

Mars: Teraformace je úžasná hra, která dává hráčům šanci poznat ten největší projekt, o který se lidstvo ve své historii pokusilo – stvoření nového světa. Život pro Mars a Mars pro život! Skvělá zábava! Dr. Robert Zubrin, zakladatel Mars Society.Lidstvo vyrazilo hledat nová útočiště ve Sluneční soustavě. Na Marsu bylo založeno několik prvních malých kolonií zajišťujících ochranu před nepříznivým prostředím této ledově chladné a suché planety téměř bez jakékoli atmosféry.

Aby bylo možné přijetí stále rostoucího počtu přistěhovalců ze Země, je třeba Mars teraformovat – změnit jeho podnebí tak, aby umožňovalo život lidí i mimo drahé, malé a izolované základny a bez rizika, že každá banální nehoda bude mít osudné následky. Proto se Světová vláda rozhodla, že podpoří každou společnost, která k tomuto titánskému úkolu přispěje. Velkorysé dotace přilákaly velké nadnárodní korporace, aby se v konkurenci s ostatními pokusily co nejvíce rozšířit své podnikání ve zbrusu novém odvětví a zajistily si tak na Marsu co největší vliv. Zkrocení Rudé planety nabízí obrovské příležitosti.

Proklamace o osídlení Marsu: „Od svého vzniku v roce 2174 usiluje Světová vláda o jednotu a mír. Naším posláním je být nástrojem pro zajištění světlé budoucnosti celé lidské společnosti. Země je přelidněna a zdroje se povážlivě tenčí. Stojíme před fatální volbou – buď nás čeká postupný zánik, nebo musíme vyrazit do vesmíru a najít pro lidstvo nový domov. Prvořadým cílem je proto přetvoření Marsu na obyvatelnou planetu. Osídlení Marsu je tak gigantický úkol, že bude vyžadovat soustředěné úsilí celého lidstva. Světová vláda proto zakládá Výbor pro teraformaci a zavádí za tímto účelem novou univerzální daň. Každá společnost nebo korporace, která k zúrodnění Marsu přispěje, bude moci čerpat štědré dotace. Jsme přesvědčeni, že tato opatření úspěšně povedou k tomu, že se Mars stane novým domovem našich potomků.“

Stolní hra Mars: Pravidla

V naší hře představuje každý hráč jednu takovou korporaci. Budete nakupovat a následně hrát karty představující rozličné projekty, přispívající přímo či nepřímo k zúrodnění Marsu. K vítězství ve hře se budete snažit dosáhnout co nejvyššího tzv. teraformačního ratingu (TR), a tím i nejvyššího počtu vítězných bodů (VB). Váš TR poroste, kdykoli se vám podaří zlepšit některý z hlavních faktorů (teplota, obsah kyslíku, množství vody). Váš TR bude mít rovněž vliv na váš základní příjem. Jak bude proces teraformace pokračovat, bude uskutečnitelné stále větší množství projektů. Další vítězné body bude možné získat za příspěvek ke kolonizaci vesmíru mimo Mars.

Projekty představují nejrůznější činnost – zakládání měst, budování infrastruktury, ovlivňování životního prostředí apod. Virtuální čas v naší hře se dělí na generace. Každá generace se skládá ze čtyř fází: z fáze pořadí hráčů v kole, z fáze výzkumu – v ní hráči získávají nové karty, z fáze akcí – hlavní fáze, v níž se provádějí jednotlivé akce, a z produkční fáze – v té dochází k produkci zdrojů a zaznamenání příjmů s ohledem na úroveň TR. Herní plán představuje mapu Marsu s vyznačenými šestiúhelníkovými poli pro destičky terénu. Dále je na něm vyznačena stupnice teploty, stupnice obsahu kyslíku v atmosféře a bodovací lišta pro zaznamenávání stavu TR a počítání generací.

Rovněž je na něm vyznačena tabulka standardních projektů dostupných všem hráčům a tabulka čestných titulů a sponzorovaných soutěží. Hra končí, jakmile je v atmosféře dostatečné množství kyslíku (jeho obsah v atmosféře dosáhne hodnoty 14 %), na Marsu je dostatek vody vytvářející podnebí jako na Zemi (na herním plánu leží 9 destiček oceánu) a teplota je dostatečně vysoko nad bodem mrazu (+8 °C). V takovém okamžiku je život na Marsu možný, ne-li dokonce pohodlný! Vítězem se stane hráč, jenž dosáhne nejvyššího počtu vítězných bodů. Jejich počet je dán hodnotou TR, množstvím různých destiček na herním plánu, ziskem čestných titulů a úspěchy ve sponzorovaných soutěžích, jakož i zahranými kartami.

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Mars na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás společenskou hru Mars nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky