UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Masážní pomůcky

Pomůcky pro masáž

Pokojem se rozléhá příjemná hudba, v krbu hoří oheň a všude okolo plápolají plamínky svíček. Krásný večer s partnerem nebo jen odpočinkové odpoledne pro sebe. Jediné, co schází k úplnému uvolnění a uklidnění, je jemná masáž a relaxace. Masáže příznivě ovlivňují naši duševní pohodu a pomáhají rozpustit stres. Rozvolnění různých svalových skupin způsobuje uvolnění nervů, které vedou do končetin a orgánů. Přes den si v těle hromadíme spoustu napětí a strachu, což způsobuje i tuhnutí svalů kolem páteře. Každý obratel je spojený s určitým orgánem, takže v konečném důsledku se nám rozladí celé tělo. Jemnou masáží dovedeme své svaly zpět do přirozeného stavu klidu a relaxace. Pokud nemáme přímo doma profesionálního maséra, budeme si muset vystačit sami. Z vlastní zkušenosti vím, že namasírovat si záda nebo unavené nohy je sice velmi příjemné, ale na druhou stranu i namáhavé. Po skončení masáže máme uvolněnou páteř a bolí nás prsty. Proto jsou masážní pomůcky vítaným pomocníkem, kterým nám tuto činnost ulehčí. Dosáhneme s nimi i na těžko přístupná místa, některé pomůcky také zlepšují prokrvení oblasti. Je dobré použit i vhodný olej. Tím ještě více uvolníme své tělo, protože zapojíme nejen hmat, ale také čich.

Pokud chceme řešit konkrétní problém, můžeme si pročíst, jak jsou propojeny dráhy v těle, tzv. meridiány. Pracuje s nimi akupresura. Pak už jen cílenou masáží konkrétního místa, ať už na páteři nebo končetinách, rozproudíme daný meridián. Je potřeba určitá pravidelnost, žádná změna nenastane přes noc. Proč si tedy z masáže neudělat každodenní rituál. Každý dle svých představ. Po teplé koupeli, při večerním sledování televize, u rozhovoru s partnerem nebo dětmi. Dokonce i v práci, pokud je to možné. Například při přemýšlení nad problémem vám určitě přijde to správné řešení na mysl rychleji, když budete mít uvolněné tělo. Někteří masážní pomocníci jsou velmi nenápadní a vkusní, takže je můžete mít v šuplíku v kanceláři a po náročné schůzce uvolnit ztuhlý krk. Uvidíte, že vám pak každá práce půjde mnohem lépe od ruky.  

Pro Dudlu napsala: Martina Velecká