3 položek celkem
Letadlo ČSA s českým hlasem 30 cm
718 Kč

Dětské letadlo s licencí ČSA, s hlášením kapitána a letušky. Letadélko je vybaveno světelnými efekty a známým hlášením. Hlášení je stejné jako v opravdovém letadle! Start, let,...

Kód: DS16343092
Wonderworld Dřevěné Mini letadlo kuře
298 Kč

Rozměry: 8,5x11x10 cm Věk: 18m+ Materiál: dřevo

Kód: DS76277287
Stavebnice letadla 3v1
Stavebnice letadla 3v1
Skladem (1 ks)
109 Kč

Stavebnice s vojenskými dopravními prostředky. Obsahuje celkem 3 modely, které lze složit (helikoptéru, tank a letadlo). Materiál plast. Rozměry balení cca 22 x 27 x 2,5 cm. Věk 3+

Kód: DS94243768

Mezinárodní letecký den

Mezinárodní letecký den je každoroční oslavou vzdušného prostoru, letectví a všech jeho aspektů, který se koná po celém světě. Tato událost představuje ideální příležitost pro všechny, kteří mají zájem o letectví, ať už jde o profesionální piloty, letecké nadšence, nebo jen náhodné návštěvníky. Mezinárodní letecký den spojuje lidi se zájmem o letadla, umožňuje jim sdílet své zkušenosti, navazovat nová přátelství a obohacovat se o nové poznatky.

Hlavním cílem Mezinárodního leteckého dne je zvýšit povědomí o důležitosti letectví a jeho dopadu na naši společnost, ekonomiku a technologický pokrok. Tohoto cíle se dosahuje prostřednictvím různých akcí a aktivit, které se konají po celém světě, včetně leteckých show, výstav, seminářů a přednášek, soutěží, exkurzí do muzeí či návštěv leteckých základen.

Letecké show představují nejpopulárnější část Mezinárodního leteckého dne. Během těchto akcí mohou návštěvníci zhlédnout impozantní akrobatické manévry nejmodernějších vojenských a civilních letadel, včetně stíhaček, dopravních letadel, vrtulníků a historických strojů. Piloti předvádějí své dovednosti a synchronizaci ve vzduchu, což je často doprovázeno hřmotnými explozemi a zářivými pyrotechnickými efekty.

Kromě leteckých show jsou během Mezinárodního leteckého dne pořádány i výstavy, na kterých se prezentují nejnovější technologie a vývoj v oblasti letectví. Návštěvníci se zde mohou seznámit s vývojem leteckých motorů, navigačních systémů, bezpečnostních zařízení, palubních systémů a dalších klíčových komponent letadel.

Semináře a přednášky zajišťují odborné vzdělání a sdílení poznatků mezi účastníky Mezinárodního leteckého dne. Odborníci z různých oblastí letectví zde přednášejí o aktuálních tématech a výzvách, kterým čelí tento průmysl, jako jsou environmentální dopady, palivová efektivita, řízení letového provozu, bezpečnost a další důležité aspekty.

Mezinárodní letecký den také nabízí řadu soutěží a zábavných aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Tyto akce zahrnují soutěže ve stavbě modelů letadel, leteckých simulátorech, hádankách a kvízech či v malování a kreslení na letecká témata. Tyto soutěže umožňují účastníkům zábavnou formou rozvíjet své letecké dovednosti a zároveň si užít společnost ostatních nadšenců.

Exkurze do muzeí a návštěvy leteckých základen jsou další důležitou součástí Mezinárodního leteckého dne. Tyto návštěvy poskytují návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do historie letectví a seznámit se s různými typy letadel, které byly používány v minulosti, stejně jako s těmi, které se používají dnes.

Zajímavost

Během Mezinárodního leteckého dne v roce 2015 byl ve Velké Británii uspořádán netradiční letecký závod – "Great British Paper Airplane Race". Závodníci soutěžili ve třech kategoriích: nejdelší let, nejlepší akrobatický let a nejrychlejší let. Soutěžící měli k dispozici pouze jeden list papíru formátu A4, ze kterého museli vytvořit svůj papírový letoun. Tato soutěž dokazuje, že Mezinárodní letecký den je přístupný opravdu pro každého a že láska k letectví nemá hranic.

Pro Dudlu napsal: David Hons