UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Nafukovací Míč

Nafukovací míče

Kdekdo mě tu bude znát, vždy jsem byl váš kamarád.

Někdy se jen volně válím, do kouta se zakutálím.

Nemusíte se o mě bát, brzy si zas půjdu hrát.

A už pro mě běží Kuba, s tím klukem nikdy není nuda.

Klidně se mnou házej, cvič, jsem tvůj nafukovací míč.

Takto nějak určitě přemýšlí ten veselý kulatý balón, se kterým si téměř každé dítě někdy hrálo. Jak znám své děti a jejich likvidační schopnosti, nezůstaneme u jednotného čísla. Nafukovací míče se prostě najdou všude, nejen v domácnosti s těmi nejmenšími. Proč tomu tak je? Proč je nafukovací balon tak oblíbená hra, hračka a pomůcka? Vidíme je na pláži i u bazénu, v rukou mladých i dospělých. Jsou skladné, takže je člověk jednoduše přihodí do tašky k ručníku a opalovacímu krému a zábava je vždy při ruce. K jeho nafouknutí nepotřebujeme žádné složité vybavení. Naše vlastní ústa a dech mu dodají patřičný oblý tvar.

Můžeme si s ním házet, dobře nahradí i volejbalový míč. Když se chceme jít osvěžit a nejsme úplně nejlepší plavci, udrží nás nad vodou. Můžeme jej nafouknout jen napůl, podložit si jím hlavu nebo nohy, a příjemně si tak zdřímnout pod slunečníkem. Moje děti jej vyfouklý složí do polokoule a používají jako misku k přenášení vody. Když se ušpiní, bez následků ho opláchneme, otřeme a zase složíme do tašky.

Na hřištích a v tělocvičnách vidíme nafukovací míč v rukou učitelů a trenérů. Najdou pro něj spoustu využití při atletických cvicích, k tréninku rovnováhy i posilování. I pouhé zvedání nohou nad sebe, když ležíme, je hned intenzivnější, když musíme kotníky držet míč. Různé tábory pro mládež se jimi jen hemží, protože se výborně hodí k soutěžím, procvičení rukou i jemné motoriky. Nafukovací míč je velmi vděčná drobnost, která potěší všechny bez rozdílu věku. Navíc nezruinuje rodinný rozpočet, když z dětských úst zaslechneme: „Mami, koupíš mi nějakou hračku?“

Pro Dudlu napsala: Martina Velecká

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem nafukovacího míče na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nafukovací míč nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-bazeny-lehatka-vodni-pistole-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky