UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Nafukovací vesta

Nafukovací vesty

Řeky sjíždím ráda. Poprvé jsem řeku Jihlavku sjížděla se svým tatínkem. Nasmála jsem se, namočila, ale také si pamatuji, tu chvíli, kdy jsme zastavili na nějakém paloučku a tam jsme si opékali špekáčky a jelo se dál. Poté jsem jel s bratrem a to už nebyla taková pohoda, jako s tatínkem. Bratr je tak trochu blázen a co by se mělo objíždět, tak jsme se snažili přejet a podobně. A také na tomto lodním výletě s bratrem jsem ztratila své sluneční brýle. Podívala jsem se do vody a šup, byly tatam. Další jízda už byla s přáteli a jsem si myslela, že jsem téměř profesionál, když jsem jezdila jako dítě s tatínkem a přežila jízdu i s bratrem. Ale opak je pravdou. Jako ten největší machr jsem si vzala neopren, ale sluneční brýle už ne. Všichni víme proč. Po chvíli bylo úmorné vedro v neoprenu a tak jsem si jej sundala z trupu (měla jsem plavky) a rukávy zavázala kolem boku. Z neoprenu se staly šortky. A tak se jelo. Byla velká voda, možná, teď přiznávám, nebezpečná. Jeli jsme nafukovací Pálavou. Přes řeku byl spadlý strom a nevěděli jsme, jak situaci vyřešit. Podjet? Zastavit a přejít?

Na poslední chvíli jsme se rozhodli zastavit, já jsem z člunu vypadla a v této chvíli jsem prožila ty nejhorší chvíle sjíždění řek. Jelikož byla voda veliká, tekla pod padlým stromem velice silně a zákeřně. Do rozepnutého neoprenu se mi dostala voda a silný proud mě táhl pod loď, které jsem se snažila silou držet. Naštěstí mi přátelé pomohli na kraj, kde jsem vylezla. Neopren jsem neztratila, ale pádlo ano. Kdybych měla vestu, byla bych po celou dobu nad vodou. Jako bójka. Dítě by určitě mělo mít nafukovací vestu nejen do lodi, ale i do bazénu, k moři nebo jezeru. Je to větší jistota a dítě se naučí i dřív plavat. Má volné ruce, kterými může cvičit plavání a volné nohy, kde se může naučit šlapat vodu, nebo kopat. Nepropadne a nemá nepraktické rukávky, které dítěti koneckonců stejně vadí. Ta větší jistota je k nezaplacení.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem plavací vesty na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás záchrannou vestu nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-bazeny-lehatka-vodni-pistole-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky